Anakart ışığı yeşile dönmüyor

i2aras

Hectopat
Geçenlerde ekran kartı modelini yükselttim, ekran kartımı taktıktan sonra bilgisayarın güç tuşuna bastığımda tüm parçalara ve fanlar çalışıyordu fakat ekran gelmiyordu. Anakart ışığı yeşile dönmüyor ve kırmızıda kalıyordu. Sorun neyde olabilir? RAM'leri çıkartıp taktıktan sonra düzeldi fakat bu sorunu tekrardan yaşamamak adına ne yapmalıyım?
TUF Gaming B550M-Plus (Wi-Fi)

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç gitmiyor olabilir veya kaynak yetersiz gelebilir kabloları tam oturmamıştır veya ekran kartı tam girmemiştir Express kısmına.

Güç gitmiyor olabilir veya kaynak yetersiz gelebilir kabloları tam oturmamıştır veya ekran kartı tam girmemiştir Express kısmına.
Tüm parçaları söktüm ve yerine tam bir şekilde oturttum. Sorunun çözümü ramleri defalarca kez takıp çıkardığımda sağlayabildim. Tek merak ettiğim konu bu tekrarlanır mı ve bu belirtmiş olduğum sorunun kaynağı nedir?

Tüm parçaları söktüm ve yerine tam bir şekilde oturttum. Sorunun çözümü RAM'leri defalarca kez takıp çıkardığımda sağlayabildim. Tek merak ettiğim konu bu tekrarlanır mı ve bu belirtmiş olduğum sorunun kaynağı nedir?

RAM'ler tam oturmadığı için olmuş olabilir tam oturduğu için tekrarlayacağını sanmam.

Geri
Yukarı