Anakart, işlemci ve RAM değişimi sonrası format gerekir mi?

Bütün sürücüleri sıfırlayıp tekrar kurmak zor bir işlem mi? Format atmaktan hiç hoşlanmıyorum, format atmasam da sorunsuz kullanabilirim yani?

Format atmazsam ne gibi sıkıntılarla karşılaşabilirim?
1-Windows diskini sıfırlayabiliyorsunuz ama eski bilgisayarın özellikle kalacaktır ve bir paralı antivirüs tarzı uygulamalar alınca sorunla karşılaşabilirsiniz. Ben sistem özellikleriyle Microsoft'un sitesindeki sistem bilgileri uyuşmadığından yaşamıştım.
2-Yukarıda bahsettiğim paralı uygulamalarda sorun oluyor bazen sonra sistem eski kayıt defteri kaldığından bazı sistemdeki aksaklıklar olabiliyor ama Windows'u sıfırla derseniz sorun ortada kalkıyor.
3-Bence en mantıklı yöntem Winsows'u sıfırlayıp kullanmak. Sistem özellikleri değişiyordu öyle yapınca sanırsam.

Hayır, SSD'ye bir bölüm ayırıp verileri oraya koymanızı öneriyorum.
Eğer parçaları alırsam tekrar konu açmam gerekecek çünkü pek bilgim yok bu konular hakkında, sizce bu yükseltme işi mantıklı mı? Benim kafama yattı fakat bir yandan da İ3 11100F'yi bekleyesim geliyor.
Formatdan başka yolu yok. Bayağı uğraşırsanız belki olur gecenizi gündüzünüze katarsınız.
Anladım, parçaları alırsam bakarım artık.

1-Windows diskini sıfırlayabiliyorsunuz ama eski bilgisayarın özellikle kalacaktır ve bir paralı antivirüs tarzı uygulamalar alınca sorunla karşılaşabilirsiniz. Ben sistem özellikleriyle Microsoft'un sitesindeki sistem bilgileri uyuşmadığından yaşamıştım.
2-Yukarıda bahsettiğim paralı uygulamalarda sorun oluyor bazen sonra sistem eski kayıt defteri kaldığından bazı sistemdeki aksaklıklar olabiliyor ama Windows'u sıfırla derseniz sorun ortada kalkıyor.
3-Bence en mantıklı yöntem Winsows'u sıfırlayıp kullanmak. Sistem özellikleri değişiyordu öyle yapınca sanırsam.

Anladım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı