Anakart ve işlemci değişimi sonrası format gerekir mi?

MrClown

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi anakart ve işlemci değiştirdim. Daha doğrusu işlemci yakın zamanda elime geçecek. Değişimden sonra format atmam gerekir mi ? 1TB harddisk yaklaşık 400-500 GB oyun ve dosya ile dolu. Bunları da tekrar indirmekle pek uğraşmak istemiyorum açıkçası. Önerileriniz nedir ? Anakart da işlemci de eskisinden farklı bir model.

Anakart değiştirdin ise gerekir, oyunların bulunduğu yeri ayır.
Seninle çok uğraştık hayata döndürelim diye ama :) Hala görüntü alamadım işlemci sipariş verdim sonunda. O da gelince açılsın artık :) Steam üzerinde olduğu için yedekleme yapabilirim fakat yedeklemek ve geri döndürmek de indirmek kadar vakit alıyor. Birkaç dosya dışında komple formatlamam gerekecek.

Yeni takacağınız anakartın driverları ile çakışabilir. En iyisi temiz kurulum yapmak.
Anladım teşekkür ederim. Windows 10 Pro kurmayı düşünüyorum. Technopat'ın bunun için indirme linki vardı bulabilirseniz atabilir misiniz ? Daha sonradan da lisanslayacağım. Mobildeyim kaydetmek amaçlı.

Aynı anakart üzerinde işlemci değiştirdiğinizde bile gerekebiliyor.

Ben yedeklemeye üşendiğim için yeni sistemimi aynı Windows 10 üzerinden kullanmayı denedim ancak düzenli olarak mavi ekran ve kapanma sorunları yaşadım. Ekran kartı kaynaklı bir sorundu ancak ne DDU ne de başka bir yöntem ile temizlemek sorunu çözmedi.

Sonuç olarak format attım ve henüz bir sorun yaşamadım. Tavsiyem kesinlikle format atılmasından yana.

Çok teşekkür ederim.
Aynı anakart üzerinde işlemci değiştirdiğinizde bile gerekebiliyor.

Ben yedeklemeye üşendiğim için yeni sistemimi aynı Windows 10 üzerinden kullanmayı denedim ancak düzenli olarak mavi ekran ve kapanma sorunları yaşadım. Ekran kartı kaynaklı bir sorundu ancak ne DDU ne de başka bir yöntem ile temizlemek sorunu çözmedi.

Sonuç olarak format attım ve henüz bir sorun yaşamadım. Tavsiyem kesinlikle format atılmasından yana.
Parçaları değiştirdikten sonra sistem eskisi gibi stabil açılır mı herhangi bir ayar yapmam gerekir mi ? Format USB'si hazırlayasıya ve dosyaları yedekleyesiye kadar idare etse yeterli benim için.

@MrClown Intel'den AMD'ye geçildiğinde çalışmadığı durumlarla da karşılaştım. Bir garantisi yok ama %90 oranda çalışıyor diyebilirim. Format USB'sini hazırlayıp bir kenarda tutmanız daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı