Anakart kırmızı LED hatası

KasapBey

Centipat
Daha fazla  
RAM
16(8x2) RİpjawsV cl16 3200mhz
SSD veya HDD modeli
samsung 980 m2 500gb ssd
Ekran kartı
Gtx 1660 Super
Anakart
msi pro h610m b ddr4
Anakart MSI Pro H610M-B DDR4. uyku modundan sonra açılınca CPU LED'i yanıyor. Neden olabilir? Bir arızamı var? Normalde yanmıyor.

Eki Görüntüle 1615269

Eki Görüntüle 1615305

Eki Görüntüle 1615305

044be250-9542-42fb-a558-3be4050ba7b7.jpg

Bilgisayarını normal çalıştırdığında bu ışık yanmıyorsa işlemcide fiziksel olarak bir sorun yoktur. Güncelleme sürüm vs. BIOS ile ilgili oluşan bir problem olduğunu düşünüyorum. Boşuna işlemci fan falan temizlemek vs. gibi şeylerle uğraşma. BIOS ayarlarınla ilgili muhtemelen. BIOS güncel değilse güncelle. Düzelmezse BIOS ayarlarını sıfırlama, sonra güncelle. Ya da RAM ile ilgili bir sorun. XMP profilleri ile ilgili vs.

Bilgisayarını normal çalıştırdığında bu ışık yanmıyorsa işlemcide fiziksel olarak bir sorun yoktur. Güncelleme sürüm vs. BIOS ile ilgili oluşan bir problem olduğunu düşünüyorum. Boşuna işlemci fan falan temizlemek vs. gibi şeylerle uğraşma. BIOS ayarlarınla ilgili muhtemelen. BIOS güncel değilse güncelle. Düzelmezse BIOS ayarlarını sıfırlama, sonra güncelle. Ya da RAM ile ilgili bir sorun. XMP profilleri ile ilgili vs.
Pc yeni aldım 1 ay kadar oldu bios güncelleme fln hiç yapmadım. Normal açılmadada yanmıyor. Peki bios nasıl güncellerim ? XMP nedir ?

Ram testide yaptım bazı programlarla sorun çıkmadı

Nasıl çözerim ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı