Anakart montajında bir vidanın takılmaması

cerberus123

Kilopat
Yer
Ankara/Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba, Gigabyte AB350M anakartın montajını Phanteks P400 kasaya yaparken bir sorun yaşadım, anakart mATX olduğu için kasa üzerinde alt konumdaki vidaları bir üste alırken vidaların bir tanesi üst taraftaki yerine girmedi, haliyle anakartın 1 köşesini vidalayamadım kasaya, aşağıya fotoğraflarını da atıyorum, bu bir sorun yaratır mı? (Anakartın sol altında kalıyor, kırmızı ok ile işaretledim.)

11.jpg

Bir de 2 vidadan hangisini kullanacağım tam emin olamadım, ikisi de giriyordu ama küçük olan (aşağıdaki resimde sağdaki) daha iyi girdi gibi geldi, onu kullandım.

22.jpg

Zararı olmaz ama arka tarafta kaldığı için internet kablosu vs takarken dikkatli olmanızda fayda var. Aşırı zorlama anakarta zarar verebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir sorun oluşturmaz. Ne vidasız anakartlar gördü bu gözler. Alt ekteki fotoğraftaki vidalardan alttaki vidayı kullanmak gerekiyor.

Benim anakartta şu anda 2 tane vida eksik. Teknik olmayan servis elemanı kasanın orijinal ayaklarını kaybetmiş. Pek uğraşmak istemedim. Bir sorun çıkmaz.

Çok teşekkürler. Bir sorum daha var, anakartın girişlerinin oturacağı plakanın iç kısmında yumuşak bir koruyucu kaplama gibi bişey var, fotoğrafını çekemedim vidaladağım için, bunu sökmek gerekiyor mu? Sıcaktan erime ihtimali var mı acaba?

Bahsettiğim şey resimdeki plakanın diğer tarafında. Bu anakarttan kullanan varsa dediğimi anlayacaktır. Diğer plakalarda var mı bilmiyorum.

33.jpg

Hayirli olsun arkadasim, anakart konusunda kararini vermissin. Saniyorum benim anakartta karar kilmissin, pisman etmez umarim. Ben Tatsch bu arada. Bahsettigin sunger uzeri folyo sanirim, ben de oldugu gibi taktim, bir sikinti olacagini sanmam. Iyi gunlerde gule gule kullan.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı