Anakart montajında bir vidanın takılmaması

Sag alttaki beyaz zeminli olanin hemen dibinde hangilerinin hangileri oldugu yazar. Daha belirgin icin eve gitmem lazim yoldayim su an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Power ve Reset kablolarını bağladım, HDD LED kablosunu resimdeki PLED kısmına mı yoksa HD kısmına mı bağlayacağım bilemedim. Hatırlıyor musunuz hocam? @Silinen üye

Ayrıca Power kablosunu +PW- yazan kısma bağladım, yoksa +PWR_LED- yazan kısım mı olacak bilemedim. :kıkırda:

Hdd led, power, reset ve power led olmak uzere 4 kablonuz var degil mi? Hdd led kabloyu Hd kismina, power kablosu Pw kismina, reset kablosu Res kismina ve power led kablosu Pwr Led kismina olacak sekilde takin.

Hocam SSD'yi takamadım ya, güç kaynağında bu girişler kaldı, anakarta bağlanacak sata girişini bulamadım. @Silinen üye @Zgrrs

a11.jpga22.jpga33.jpga44.jpg

Son düzenleme:
Merhaba, Gigabyte AB350M anakartın montajını Phanteks P400 kasaya yaparken bir sorun yaşadım, anakart mATX olduğu için kasa üzerinde alt konumdaki vidaları bir üste alırken vidaların bir tanesi üst taraftaki yerine girmedi, haliyle anakartın 1 köşesini vidalayamadım kasaya, aşağıya fotoğraflarını da atıyorum, bu bir sorun yaratır mı? (Anakartın sol altında kalıyor, kırmızı ok ile işaretledim.)

Eki Görüntüle 306118

Bir de 2 vidadan hangisini kullanacağım tam emin olamadım, ikisi de giriyordu ama küçük olan (aşağıdaki resimde sağdaki) daha iyi girdi gibi geldi, onu kullandım.

Eki Görüntüle 306121
Emin ol hiçbir şey olmaz. Benim anakartta da (Foxconn G41md) 1 tane vidasını takmadım (Takamadım.) fakat hiçbir sorun yok.
1'in üstüne çıkmazsan sorun olmaz.

Takamadiginiz vidanin tam ters tarafinda yani buyuk harflerle yazilmis Gigabyte yazisinin yaninda 4 adet sata girisi var, biraz daha yukarisinda da 2 tane daha var yani toplamda 6 adet. 4 tane olani ustten bakinca goremezsiniz yandan bakin. Sata kablolari anakart kutusunda olmali. Ayrica paylastiginiz resimlerden 3. sude guc kablosu.

Hdd led, power, reset ve power led olmak uzere 4 kablonuz var degil mi? Hdd led kabloyu Hd kismina, power kablosu Pw kismina, reset kablosu Res kismina ve power led kablosu Pwr Led kismina olacak sekilde takin.

Power LED diye bir kablo göremedim hocam, PWR SW, Reset SW ve HDDLED olmak üzere 3 kablo var.

Takamadiginiz vidanin tam ters tarafinda yani buyuk harflerle yazilmis Gigabyte yazisinin yaninda 4 adet sata girisi var, biraz daha yukarisinda da 2 tane daha var yani toplamda 6 adet. 4 tane olani ustten bakinca goremezsiniz yandan bakin. Sata kablolari anakart kutusunda olmali. Ayrica paylastiginiz resimlerden 3. sude guc kablosu.

Çok teşekkürler, anakartın içinde çıkan kabloları buldum poşetin altında kalmış, ben de yok diyorum bakıyorum sabahtan beri, acemilik işte ilk montajım :D

Şimdi ben bu anakarttan çıkan sata kablolarını SSD ve anakart arasında bağlayacağım. Birde güç kaynağındanki kabloyu SSD'ye bağlayacağım bukadar sanırım SSD bağlantıları.

Evet aynen oyle. Umarim islemcinin pinlerine zarar vermemissinizdir takarken. Anakart bios update yaptirdiniz mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı