Anakart neye göre alınmalı?

Soketin uyması yetmez. Mesela H410 (LGA1200) anakartlar, 10. nesile uygun. Soket uysa bile 11. nesil ile çalışmıyorlar.

VRM, yapısal özellikler, RGB başlığı gibi kriterlerde var.

Ramlerini destekledigi kesin olan bir anakart al. Yoksa benim gibi 3600 lük ramleri 2133'de kullanirsin. Anakartin sitesinde yazar bellek destek listesi.
Alakasız o. Listede yazmadığı için değil sizin de durumunuz. LPX RAM'ler mesela. Çoğu anakartın listesinde yazar ama 2133MHz durumu onlarda bol oldukça.

Kasa boyutuna dikkat etmen lazım. İhtiyaçlarına göre anakart seçmen gerekiyor. Kaç tane USB olacağı ve USB kaç olacağı. PCI-e desteği, kac tane PCI-e yuvası olacağı ve ekran kartının PCI-e özelliği. Birçok etken var. Hız aşırtma yapacaksan uygun bir anakart bakman gerekiyor.
Soket uyumlu olsa bile bazen işlemciyi desteklemediği oluyor. Ona dikkat etmen lazım. Anakart sitesinde destekleyen işlemciler yazar.

Soketin uyması yetmez. Mesela H410 (LGA1200) anakartlar, 10. nesile uygun. Soket uysa bile 11. nesil ile çalışmıyorlar.

VRM, yapısal özellikler, RGB başlığı gibi kriterlerde var.

Alakasız o. Listede yazmadığı için değil sizin de durumunuz. LPX RAM'ler mesela. Çoğu anakartın listesinde yazar ama 2133MHz durumu onlarda bol oldukça.
Benim durumum neymis hocam soyleyin ben de bileyim. Eski anakartim milatlikti ona ragmen 2400 de calistirabiliyordum en azindan ramleri. Suan oyle bise yapsam direkt siyah ekranda kalir bilgisayar

Benim durumum neymis hocam soyleyin ben de bileyim. Eski anakartim milatlikti ona ragmen 2400 de calistirabiliyordum en azindan RAM'leri. Şu an oyle bise yapsam direkt siyah ekranda kalir bilgisayar

Ya işlemciniz kaldırmıyor ya da RAM çipleriniz kötü.

Anakartın RAM destek sayfası tamamen saçmalık zaten. Anlaşılmış üğreticilerin ürünlerinin adları yazılı.

Bu mantıkta yeni çıkan bir RAM uymayacak anakarta.

Geri
Yukarı