Çözüldü Anakart PCI-Express 4.0 olmasına rağmen GEN 4.0 SSD olması gereken değerleri vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sanituygun

Picopat
Linkteki SSD vadedilen okuma/yazma değerini vermiyor. Ne yapmak gerek?
Anakartım:

Screenshot_8.jpg

SSD özellikleri:

Screenshot_9.jpg

Aldığım hızlar:

Screenshot_10.jpg

Çözüm
Nitro 5 serisi notebook kullanıyorsunuz galiba, biraz baktım da NVMe sürümü gen 3. gen 4 bir SSD taktıysanız vadedilen hızı alamamız normal.
Anakarttan attığınız PCI, GPU’nun nesli için sanki, SSD değil gibi. Gerçi aşağıda GPU’yu da ayrıca belirtmiş ama.

Anakartın tam modeli nedir? İşlemci ne?

Nitro 5 serisi notebook kullanıyorsunuz galiba, biraz baktım da NVMe sürümü gen 3. gen 4 bir SSD taktıysanız vadedilen hızı alamamız normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
CPU-Z'ye güvendik aldık. Keşke önce buraya sorsaymışım. Zaten aldıktan bir gün sonra zam geldi. O yüzden çok da üzgün değilim ama gelecekte değerlendiririm artık.

İlgilenen herkese teşekkür ederim.

CPU-Z'ye güvendik aldık. Keşke önce buraya sorsaymışım. Zaten aldıktan bir gün sonra zam geldi. O yüzden çok da üzgün değilim ama gelecekte değerlendiririm artık.
Hayırlı olsun gene de, ileriye dönük olmuş iyi yanından bakarsanız. (Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim)

Yeni konular

Geri
Yukarı