Anakart pin tamiri

Kaanrj

Hectopat
Merhabalar. Sarı siteden 2. el anakart, RAM ve işlemci satın aldım. Anakartın bazı pinler yamuk geldi. İşlemcim daha kargoda. Sizce işlemciyi taktığımda herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Eğer karşılaşırsam kendim yapabilir miyim?

Dosya Ekleri

• CF460F99-A0DA-45E5-AA6A-F1151E10881C.jpeg
    CF460F99-A0DA-45E5-AA6A-F1151E10881C.jpeg
    199,4 KB · Görüntüleme: 77
Yapamazsınız hocam. AMD işlemci pinleri yapılabiliyor ama anakart pinine göre 3-4 kat daha kalın, bunu düzeltmeye kalksanız diğer pinler de yamulur. Eğer GET ile aldıysanız iade edin.

Merhabalar. Sarı siteden 2. el anakart, RAM ve işlemci satın aldım. Anakartın bazı pinler yamuk geldi. İşlemcim daha kargoda. Sizce işlemciyi taktığımda herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Eğer karşılaşırsam kendim yapabilir miyim?

Sorun olarak bilgisayar hiç görüntü vermeyebilir bazen görüntü gelip bazen gelmeyebilir bilgisayarı kapatamayabilirsiniz. En yakın bilgisayarcıda yaptırabilirsiniz.

Yapamazsınız hocam. AMD işlemci pinleri yapılabiliyor ama anakart pinine göre 3-4 kat daha kalın, bunu düzeltmeye kalksanız diğer pinler de yamulur. Eğer GET ile aldıysanız iade edin.

Evet GET ile aldım satıcıyla da irtibata geçtim, iade edebilirsiniz dedi. Ama çalışırsa benim için sıkıntı yok kullanırım.

Sorun çıkarmaz mı yani.

Son düzenleme:

Bende de aynı sorun var, çok yamulma varsa hiç görüntü olmaz, bilgisayar çalışır fakat etkileşime geçmezsin. Bir iki pin yamulmuşsa ekran gidebilir ya da bilgisayar kapanabilir ama kasa açık kalır.

Geri
Yukarı