Anakart sattım, alıcı garantiyi nasıl kullanacak?

EgeN7

Megapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Müh.
Merhaba,

Vatan Bilgisayar'dan aldığım bir bilgisayarım vardı. 1 sene sonra MSI marka anakartı arızalandı ve servise gitti.

Değişimle yeni bir anakart geldi servisten, boşa çıkınca başka şehirden birine satışını gerçekleştirdim. MSI anakartlarda 3 yıl garanti var. 2 yıl garantisi kaldı.

Şimdi, anakartın içinde herhangi bir garanti belgesi yok. Kutusu ve içeriği falan sıfırdı ama garanti yoktu. Garanti, ürün faturası olarak geçiyormuş. Çünkü servis kağıdında "Ürünün garantisi faturayla devam etmektedir." yazıyordu. Şimdi ben bu e-Arşiv faturayı gönderirsem TCKN vs. de gidecek karşı tarafa. Ayrıca bilgisayarın tüm ürünlerinin faturası gidecek. Toplu alınmıştı.

Fatura olmadan da, elindeki ürünün seri numarası, kutu ve servis kağıdı ile de garanti süreci devam eder mi? Faturaya illa ki gerek var mı Servispoint için veya Vatan Bilgisayar için?

Merhaba,

Vatan Bilgisayar'dan aldığım bir bilgisayarım vardı. 1 sene sonra MSI marka anakartı arızalandı ve servise gitti.

Değişimle yeni bir anakart geldi servisten, boşa çıkınca başka şehirden birine satışını gerçekleştirdim. MSI anakartlarda 3 yıl garanti var. 2 yıl garantisi kaldı.

Şimdi, anakartın içinde herhangi bir garanti belgesi yok. Kutusu ve içeriği falan sıfırdı ama garanti yoktu. Garanti, ürün faturası olarak geçiyormuş. Çünkü servis kağıdında "Ürünün garantisi faturayla devam etmektedir." yazıyordu. Şimdi ben bu e-Arşiv faturayı gönderirsem TCKN vs. de gidecek karşı tarafa. Ayrıca bilgisayarın tüm ürünlerinin faturası gidecek. Toplu alınmıştı.

Fatura olmadan da, elindeki ürünün seri numarası, kutu ve servis kağıdı ile de garanti süreci devam eder mi? Faturaya illa ki gerek var mı Servispoint için veya Vatan Bilgisayar için?
Servispoint'te seri numarası ile kontrol sağlayabilirsiniz garantinin olup olmadığına dair ancak garanti belgesi olarak fatura istenir. Eskidendi o kimlik numaram'ı aldı üstüme şirket mi açacak dönemleri :) Kolay değil o işler.

Hocam garanti işlemi için fatura yeterlidir. Bir fotokopisi veya çıktısı olabilir. Sizin adınıza hiçbir şey yapamaz. Endişelenmeyin.

Vatan Bilgisayar'da şubeye giderek sadece alıcı ismini söylemek yeterli diye biliyorum. Geçmiş alışverişler sistemde kayıt edildiği için direkt olarak fatura veya garanti işlemleri yapılabiliyor sanıyorsam. Sadece aldığınız şube için de geçerli olabilir. Tam olarak emin değilim.

Yardımlar için teşekkürler arkadaşlar.

Garanti ile ilgili konuyu kendisi de biliyor, anakartı alınca kontrol edecek MSI Member Center'dan. Zaten sattığım kişi halden anlayan, doğru dürüst bir adamdı. Belli olmaz tabi ama yine de göndermek istemedim faturayı başta. TCKN falan silsem mi diye de düşündüm de fatura tam olmayacaktı o zaman da.

Ben başta e-Arşiv faturasını gönderirim dedim ama, en iyisi garanti ihtiyacı olduğunda göndermek herhalde. Veya sizin dediklerinizden yola çıkarak direk gönderebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı