Dolap'tan Xbox sattım, kargolarken nelere dikkat etmeliyim?

mertlev

Hectopat
Merhaba. Az önce Xbox Series S'imi sattım dolap üzerinden fakat ilk satisim, nasıl paketlemem gerek? Süreç nasıl işliyor? Bilgilendirir misiniz?

Hasar almayacak şekilde, kutusu varsa kutusuna paketleyip kargo numarası ile kargolamanız gerekmekte. Ürün alıcıya ulaştığında, herhangi bir sorun olmaz ise dolap üzerinden onayı verir ve size para iletilir.

Merhaba. Az önce Xbox Series S'imi sattım dolap üzerinden fakat ilk satisim, nasıl paketlemem gerek? Süreç nasıl işliyor? Bilgilendirir misiniz?

Kargoda zarar gelmesin yeter orası çok önemli değil, paketlerken ve paketledikten sonra fotoğraf çek ki olası bi durumda delil olarak elinde bulunsun.

Paketlerken video çek. Ardından karşı tarafın hatasından dolayı sana suç atarlarsa kanıtın olur. Tabii ki iyi şekilde paketle söylememe gerek yok herhalde.

Havalı ambalaj torbasına sarıp sarmalayıp o şekilde göndermenizi öneririm. Ne olur ne olmaz. Bu arada konsolun çalıştığına dair ve kondisyonuyla ilgili elinizde videolu kayıt bulundurun. Sizdeyken nasıl göründüğüne dair elinizde bulunsun.

Bu platforma hiç güvenmiyorum. Sıkı önlemler alın. İlk başta çalıştığına dair video çekin sonra paketlerken deforme olmadığını gösterin. İlk başta kutuya sarın en az 2-3 kat pat pat ile de sarın. Yurt içi ile kasa satmıştım köşesi yamulmuş 5 kat pat pat sarmıştım. Buna çok dikkat edin.

Bu platforma hiç güvenmiyorum. Sıkı önlemler alın. İlk başta çalıştığına dair video çekin sonra paketlerken deforme olmadığını gösterin. İlk başta kutuya sarın en az 2-3 kat pat pat ile de sarın. Yurt içi ile kasa satmıştım köşesi yamulmuş 5 kat pat pat sarmıştım. Buna çok dikkat edin.
Kötü olmus hocam ya, peki ben kargolamak istemesem bu durumda bana bi yaptırım oluyor mu? Elden vermek daha mantıklı geldi bu dediğinizden sonra.

Kötü olmus hocam ya, peki ben kargolamak istemesem bu durumda vana bi yaptırım oluyor mu? Elden vermek daha mantıklı geldi bu dediğinizden sonra.
Direkt iptal edebilirsiniz satışı. Size bir yaptırımı olmaz.
Adam ben onaylamıyorum derse ne oluyor? Bozuk series s koysa mesela geri gönderse ?
Hiç bir işlem uygulanmıyor ona doğru düzgün yolda bozulmuş dese ne yapacak satıcı? Bu yüzden elden vermek daha mantıklı. Bir sürü şikayetvar mesajı okudum adamlar her türlü işi çeviriyor. İllaki bulurlar bir yöntem.

Geri
Yukarı