Anakart spoofer sonrası eski haline döndüremedim

crealist

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar.

Büyük bir hata yaptığımı ve bunun altından kalkamayacağımı bildiğim için bu postu açma gereği duydum, bilgisayarcılara gösterdiğimde eski haline dönemeyeceğini söylediler bu da demek oluyor ki anakart garanti kapsamına girmeyecek.

Olay şöyle oluyor.

Bir anakart spoofer'i buldum ve bunu denemek istedim EFI
Zaten format atacaktım denedim ve spoofer çalıştı, sistem bilgileri değişti.
Formatı attım ve Windows Update yaparken sistem bilgilerine girdim, şok oldum.

Verdiğim linkteki startup.nsh'yi random şekilde düzenleyip MSI 1 - MSI 2 - MSI 3 şeklinde yazdım random sayıları değiştirdim, tarihi değiştirdim ve kaydedip USB'yi UEFI olarak başlattım, spooferi bu şekilde çalıştırmış oldum.
Format attıktan sonra dediğim gibi bu şekilde kaldı.
Sizce bunu eskiye çevirmek imkansız mı? (spoofer yapımcısı birkaç kişiye sorduğumda imkansız olduğunu söylediler)
BIOS'tan restore default yaptım ama işe yaramadı.

Dosya Ekleri

• anakart.png
    anakart.png
    45,5 KB · Görüntüleme: 332
Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncelleyin, son BIOS sürümündeyseniz onu tekrar yükleyin. Genelde buradaki işlem DMI verilerini değiştirmek oluyor, orijinal BIOS'u kurmak temel değişimleri geri getirecektir.

Eğer çözemediyseniz startup.nsh içerisindeki

/SP ve /BP değerleri Product
/CM ve /BM değerleri Manufacturer
/BS değeri Serial Number
/BV değeri ise versiyonu ifade etmekte.

Usb disk üzerinden boot ettikten sonra, shell de bunların hangi değerleri ifade ettiğinin açıklaması var.
Anakart seri numaranızı , anakart üzerinden bulabilirsiniz.
Manufacturer kısmında MSI yazmanız yeterli. Product kısmında ise anakartınızın modelini internette yazarak hangi değeri aldığını bulabilirsiniz.
UEfi shell çalıştırdıktan sonra, tekrardan biosunuzun en son güncellemesini yapmanızı öneririm.

HWID ban , bütün değerleri değiştirmek yerine anakart için sadece seri numarası değiştirmek daha mantıklı.Bu şekilde yaparsanız başınız ağrımaz.

fs0:\Class-CIA.efi
Class-CIA.efi /BS "xxxxxxxx"

Son düzenleme:

Geri
Yukarı