Anakart tavsiyesi

Bütçe
900
neden amd seçersin benim lga 1151 alma nedenim anakart fiyatlarının düşük olması

Tamam enin önerin ne neden AMD seçeyim ya da Intel farkı ne ne gibi avantajları var AMD veya Intel işlmeci ya da anakart tercihim ekran kartımı değiştirmeme neden olur mu (msi 750ti)

önerdiğin intel işlemci çook hoşuma gittti hemde daha ucuz ve soketi 1200 ama sorduğum gibi amd ile ne farkı var
Neden mi AMD : İntel gibi her yıl soket değiştirmiyor, RAM Mhz i olarak daha fazla destekliyor, o.c. yapılabilir, çarpan kilidi açık ve İntele göre çok daha F/P, İntelin yarısı kadar nanometre boyutunda CPU üretiyor (İntel:14 AMD:7). Daha ne olsun :) ( AMD fanboyu değilim tarafsız baktım.)

Neden mi AMD : İntel gibi her yıl soket değiştirmiyor, RAM Mhz i olarak daha fazla destekliyor, o.c. yapılabilir, çarpan kilidi açık ve İntele göre çok daha F/P. Daha ne olsun :) ( AMD fanboyu değilim tarafsız baktım.)
Evet bu konuya bende hak veriyorum. Ve anakart yükseltmesi yapmak isterseniz işlemciyi değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Evet ona değinmemişim, @ekizberke18 `in dediği gibi eğer her yıl soket değiştiren bir marka CPU alırsanız ; ileride değiştirmek istediğinizde anakartı yenilemek zorunda kalırsınız.

Bu işlemci ve anakart ikilisini alabilirsiniz.

Neden mi AMD: Intel gibi her yıl soket değiştirmiyor, RAM MHz'i olarak daha fazla destekliyor, o.c. Yapılabilir, çarpan kilidi açık ve Intel'e göre çok daha F/P, Intel'in yarısı kadar nanometre boyutunda CPU üretiyor (intel: 14 AMD: 7). Daha ne olsun :) ( AMD fanboyu değilim tarafsız baktım.)

Çok teşekkür ederim güzel cevabın için bilgilisin peki 1400 TL alabileceğim en iyi AMD işlemcisi hangisi ve bir de 700 - 800 TL'ye alabileceğim anakart ve işlemci ve anakart alırken nelre dikkat edilmeli?
Bu işlemci ve anakart ikilisini alabilirsiniz.

Bnede bnları düşünüyordum ama arkadaşlar AMD'ye ikna etiler beni bilgileriyle.
Evet bu konuya bende hak veriyorum. Ve anakart yükseltmesi yapmak isterseniz işlemciyi değiştirmek zorunda kalmazsınız.

AMD'nın tüm işlemci aankart soketleri aynı mı ve tavsiyen var mı anakart işlemci.

AMD'nın tüm işlemci anankart soketleri aynı mı ve tavsiyen var mı anakart işlemci.
AMD'nin bütün Ryzen serisi işlemcileri aynı soket tipini kullanıyor.

Çok teşekkür ederim güzel cevabın için bilgilisin peki 1400 TL alabileceğim en iyi AMD işlemcisi hangisi ve bir de 700 - 800 TL'ye alabileceğim anakart ve işlemci ve anakart alırken nelre dikkat edilmeli?
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X Altı Çekirdek 3.6 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Anakart: MSI B450M-A PRO MAX AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bnede bnları düşünüyordum ama arkadaşlar AMD'ye ikna etiler beni bilgileriyle.

AMD'nın tüm işlemci aankart soketleri aynı mı ve tavsiyen var mı anakart işlemci.
Hayır sadece Ryzen 1000 2000 3000 4000 5000 serisi die biliyorum ve sanırım devamı olmayacak
LGA serisi ise 10, 11 ve 12 nesilde olacak

CPU AMD, GPU Nvidia al kafan rahat etsin ;)

Hayır sadece Ryzen 1000 2000 3000 4000 5000 serisi die biliyorum ve sanırım devamı olmayacak
LGA serisi ise 10, 11 ve 12 nesilde olacak
Evet doğru ancak sadece Ryzen serisi deseydiniz yeterdi.

CPU AMD, GPU Nvidia al kafan rahat etsin ;)
Evet bu konuya bende hak veriyorum. Bazen AMD'nin driveleri hatalı çıkabiliyor ve zaten AMD'nin GPU'larına yüksek oranda zam geldi.

İşlemciye baktım hayran kaldım bu dedim çok minettarım sana

Ama anakarttan emin değilim anakart (msı) marka önerilmiyor pek daha çok ASUS ve giyablete öneriliyor. Şimdi benim ekran kartım NVIDIA GeForce MSI 750 Ti anakarta veya işlemciyle herhangi bir uyumluluk sorunu yok değil mi.

R5 3500 ile R5 3500X arasında o kadar fark yok ama 3500X daha ucuz ve S2H A Pro dan daha iyi
R5 3500 ile B450M S2H V2 sizin için iyi bir tercih olacaktır.
İşlemciye baktım hayran kaldım bu dedim çok minettarım sana

Ama anakarttan emin değilim anakart (msı) marka önerilmiyor pek daha çok ASUS ve giyablete öneriliyor. Şimdi benim ekran kartım NVIDIA GeForce MSI 750 Ti anakarta veya işlemciyle herhangi bir uyumluluk sorunu yok değil mi.
sıkıntı olmaz, siz benim dediğime bir bakın isterseniz

Yeni konular

Geri
Yukarı