Anakart üzerindeki pasif soğutucuyu sökme

Rovildi

Kilopat
Daha fazla  
Arctic Freezer 34 eSports DUO soğutucu alacağım, RAM slotu kafa kafaya geliyor ancak arka fanı bir çakışma söz konusu olacak gibi görünüyor.
Resimdeki alanı işaretledim orayı sökebilmenin bir yolu var mı acaba?
five_pictures2_2542_20140408102417.png

Çok abes işlere kalkışıyorsunuz. CPU soğutacam derken anakartı pert edeceksiniz. Soğutucu sığmıyorsa farklı soğutucu arayışına bakmanız lazım veya farklı anakart. Alacağın soğutucu çift fan o taraftakini sökersin olur biter yukarıda söylendiği gibi. Soğutmaz ise tek fan ile yeterli gelmezse o zaman dediğim şekilde alternatifleri düşüneceksin.

Ürünü iptal ettim. Anakartı destekleyen gelecekte bir anakart değişimi yaparsam şansımı uzun vadeli olması açısından Noctua nh-u12s modelini NH-U12S alacağım sanırım.

Burada anakartımın desteklediği modelleri gösteriyor.
Noctua

Siz Noctua hakkında ne düşünüyorsunuz, sanırım anakart üzerinde bir sorun da çıkarmayacaktır herhalde değil mi?

Ürünü iptal ettim. Anakartı destekleyen gelecekte bir anakart değişimi yaparsam şansımı uzun vadeli olması açısından Noctua nh-u12s modelini NH-U12S alacağım sanırım.

Burada anakartımın desteklediği modelleri gösteriyor.
Noctua

Siz Noctua hakkında ne düşünüyorsunuz, sanırım anakart üzerinde bir sorun da çıkarmayacaktır herhalde değil mi?
O değil benim vrm soğutucum seninkinden 2 kat daha büyük ama benimkisinde hiç sorun olmuyor kaldı ki senin soğutucu ile benim soğutucum aynı boyutlarda bence sökme ihtiyacı hissetmezdin. Noctua NH-U12S güzel bir soğutucudur tavsiye ederim ama biraz tuzludur.

O değil benim vrm soğutucum seninkinden 2 kat daha büyük ama benimkisinde hiç sorun olmuyor kaldı ki senin soğutucu ile benim soğutucum aynı boyutlarda bence sökme ihtiyacı hissetmezdin. Noctua NH-U12S güzel bir soğutucudur tavsiye ederim ama biraz tuzludur.

Support bölümüyle de konuştum böyle böyle dedim yukarıdakiyle aynısını onlarda dedi garanti kapsamında kalır zarar verirsiniz diye iptal ettiler onlarda siparişi.

Araştırmalar yaptım lakin bu fanın soğutmasına yaklaşabilen uygun maliyetli bir soğutucu bulamadım. Var mı sizin bir öneriniz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı