Anakart uyum listesinde olmayan RAM ile OC yapılır mı?

isokoc

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, anakart uyum listesinde olmayan RAM ile O.C. Yapmak istiyorum. Ne yaptıysam olmadı. ASUS müşteri hizmetlerini aradım.
Onlar da RAM modelinin uyumlu olmadığını söylediler. Sizce overclock yapabilir miyim RAM'lere?
XMP ayarını seçtiğimde otomatik ayarları yapıyor fakat güvenli moda geçip açmıyor ekranı.
Manuel seçeneklerini denedim ama nafile, olmadı.

Anakart: ASUS Prime Z590-P
İşlemci: Intel(r) Core(tm) i9-10850K CPU.
RAM: G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident Z 4266MHz CL19 DDR4 F4-4266C19D-16GTZA

DDR4 ramler globaldir aslında her türlü sisteme taktığında çalışır ama belli frekans değerlerini alamayabilirsin her anakartta, G-Skill'in kendi sitesinden baktığımda belirttiğin anakart modeline uygun ram bile gözükmüyor.

Adsız.png

Bazen sistemi güncellemiyorlar ya da eksik olabiliyor.

Intel RAM OC işi farklı biraz. Birkaç değer vereyim ama olmazsa başka bir arkadaşımdan yardım isterim. Çünkü benim de hiç deneyimim olmadı. :D

Bu arada elinizde Samsung B-Die var. :) Bir şeyler yaparız illa.
Valla çok sevinirim, kafayı taktım olmuyor diye sinir oluyorum 🙂
DDR4 ramler globaldir aslında her türlü sisteme taktığında çalışır ama belli frekans değerlerini alamayabilirsin her anakartta, G-Skill'in kendi sitesinden baktığımda belirttiğin anakart modeline uygun ram bile gözükmüyor.

Eki Görüntüle 933405

Bazen sistemi güncellemiyorlar ya da eksik olabiliyor.
Normalde görünmediği zaman O.C. imkanı yok mu peki?
Intel RAM OC işi farklı biraz. Birkaç değer vereyim ama olmazsa başka bir arkadaşımdan yardım isterim. Çünkü benim de hiç deneyimim olmadı. :D

Bu arada elinizde Samsung B-Die var. :) Bir şeyler yaparız illa.
Merhaba @MisakiTaro , Herhangi bir bilgi edinebildiniz mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı