Anakart ve Ekran Kartına Kasa Fanlarını Bağlama

Hasan Ercan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sistem parçalarım şu şekilde;
  1. Cooler Master MasterBox 5 lite kasa,
  2. Asus ROG Strix GTX 1050 Ti ekran kartı,
  3. Gigabyte AB350M anakart.

Kasamın fanları gürültülü çalıştığı için bu sesi biraz da olsa azaltma arayışı içerisindeyim. Bu yüzden kasadaki 3 fandan birisini ekran kartının 4 pin bağlantısına (fanconnect özelliği sayesinde), ikincisini anakart üzerindeki 4 pin sistem fan bağlantısına, üçüncüyü de eski haliyle doğrudan PSU'ya bağlamak istiyorum. Bu bağlantılarla sorun yaşar mıyım bunu öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 adet çoklayıcı alıp hepsini tek bir bir çıkıştan bağlayabilirsin
(High Quality 4 pin PWM Fan Cable 1 to 3 ways 1/2/5pcs Splitter Black Sleeved 26cm Length Extension Cable Connector Wholesale-in Computer Cables & Connectors from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group bunun gibi Türkiye de de bulabilirsin Hepsiburada gibi sitelerden) aynı kasayı kullanıyorum bir fan kontrollüsü yardımıyla çözdüm ben bu ses problemini bağladıktan sonra biosdan fan ayarlarını yapabilirsin

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı