Anakart ve işlemci değişimi sonrası format atmak şart mı?

OttoSlayer

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. i5 3570K 3.nesilden 7.nesil Intel DDR4'e geçiş yapacağım. Format atmak illa şart mı?
Ek olarak daha yeni format atıldı.

Son düzenleme:
1 ay önce yeni anakartla işlemci aldım. USB ile format en iyisi zaten ortalama yarım saat falan sürüyor. At formatı hem sistem rahatlasın hem kafan.

Orası öyle format kolay ama gerekli değilse uğraşmaya değmez bunun net cevabını öğrensem bana yeter ve ek olarak anakart işlemci değişimi sonrası sistem açılıyorsa benim için sıkıntı yok.

Orası öyle format kolay ama gerekli değilse uğraşmaya değmez bunun net cevabını öğrensem bana yeter ve ek olarak anakart işlemci değişimi sonrası sistem açılıyorsa benim için sıkıntı yok.
Evet açılıyor, ayrıca formattan sonra fps değerlerim fark edilecek şekilde yükseldi bunuda eklemek isterim. Tavsiyem format atın geçin

Evet açılıyor, ayrıca formattan sonra FPS değerlerim fark edilecek şekilde yükseldi bunu da eklemek isterim. Tavsiyem format atın geçin.

Yarın işlemler sonrası düşüneceğim ek olarak format atmadığımı farz edelim chipset yüzünden bir sıkıntı olur mu yoksa kullanmaya devam edebilir miyim?

i3 540 sistemden Ryzen 5 5600 sisteme geçtiğimde format atmamıştım. Kısa vadede sıkıntı yaşamadım. MBR Windows'u CMD komutlarıyla UEFI'ye çevirip 2-3 gün kullanmıştım. Bu süreçte gözle görülür, rahatsız edici bir sıkıntı yaşamadım. Sonrasında başka bir nedenle doğrudan UEFI şekilde temiz kurulum yaptım.

Ancak format atmak sizin için sıkıntı olmazsa (özellikle vakit olarak), her ihtimale karşı temiz kurulum yapmanızı öneririm.

i3 540 Sistemden Ryzen 5 5600 sisteme geçtiğimde format atmamıştım. Kısa vadede sıkıntı yaşamadım. MBR Windows'u CMD komutlarıyla UEFI'ye çevirip 2-3 gün kullanmıştım. Bu süreçte gözle görülür, rahatsız edici bir sıkıntı yaşamadım. Sonrasında başka bir nedenle doğrudan UEFI şekilde temiz kurulum yaptım.

Ancak format atmak sizin için sıkıntı olmazsa (özellikle vakit olarak), her ihtimale karşı temiz kurulum yapmanızı öneririm.

Deneyeceğim teşekkürler.

Geri
Yukarı