Anakart ve işlemci değişimi sonrası sistem çalışmıyor

kafabinbesyuz

Centipat
Sayın arkadaşlar,
Yeni almış olduğum ve aşağıda bilgileri bulunan donanım açılmadığı gibi hiç tepki vermiyor. Öncelikle Power sorunu olabileceğini düşünerek yeni bir Power sup alarak deneme yaptım ancak hiçbir tepki alamıyorum. Anakart arızası olarak düşündüm ve garantisine gönderdim tüm testleri yapılmış sorunsuz. Çalışmamasına hiçbir neden ya da anlam veremiyorum. Kasa dışında test ettim yine herhangi bir tepki alamıyorum.
Donanım;
İşlemci: Ryzen 5 3600 (sıfır)
Anakart: Gigabyte B450M S2H (sıfır)
RAM: Adata DDR4 2133(15) 8gx8 1 adet.
HDD: SSD Plus scandisk 250 GB.
Power: Everest eps 6600 (sıfır)
Olası nedenler ya da başına bu tarz bir durum gelen arkadaşlarım destek olabilirse sevinirim.

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Teste göndermiş olduğunuz ve yapılmış anakartı size geri gönderdiler ama siz 2 PSU takmanıza rağmen anakartın çalışmadığını mı beyan ediyorsunuz? O zaman geriye bir şey kalıyor bu adamlar yapmadan geri göndermişler.
Pazartesi günü elimle götürüp başlarında durup ne yapılıyor bakacağım... sonucu sizinle de paylaşacağım...teşekkürler herkese...
Sayın destek olmaya çalışan ve aynı dertten muzdarip olabilecek arkadaşlar.
Sorun şu şekilde çözüldü. Gigabyte Türkiye adıyla RMS servise elden gittim kendileri bana direkt bize gelemezsiniz size değil satın aldığınız yere hizmet veriyoruz gibi dünyanın en salak cümlesini kurmasına müteakip yol üzerinde açık bulduğum köşe bucak bir bilgisayarcıya girdim. Kartta biriken statiği aldı ve ekran kartı slotunun içerisine bir kağıt parçası girmiş (nasıl olduğu konusunda bir bilgimiz yok) o nu çıkarttı ve boom cihaz çalıştı. 17 günlük ızdırap son buldu. Yani sorun statik çıktı... :) 10 tl siftaha mal oldu çözüldü şükür...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı