Anakart ve işlemci değişimi sonrası sistem çalışmıyor

kafabinbesyuz

Centipat
Sayın arkadaşlar,
Yeni almış olduğum ve aşağıda bilgileri bulunan donanım açılmadığı gibi hiç tepki vermiyor. Öncelikle Power sorunu olabileceğini düşünerek yeni bir Power sup alarak deneme yaptım ancak hiçbir tepki alamıyorum. Anakart arızası olarak düşündüm ve garantisine gönderdim tüm testleri yapılmış sorunsuz. Çalışmamasına hiçbir neden ya da anlam veremiyorum. Kasa dışında test ettim yine herhangi bir tepki alamıyorum.
Donanım;
İşlemci: Ryzen 5 3600 (sıfır)
Anakart: Gigabyte B450M S2H (sıfır)
RAM: Adata DDR4 2133(15) 8gx8 1 adet.
HDD: SSD Plus scandisk 250 GB.
Power: Everest eps 6600 (sıfır)
Olası nedenler ya da başına bu tarz bir durum gelen arkadaşlarım destek olabilirse sevinirim.

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayın arkadaşlar,
Yeni almış olduğum ve aşağıda bilgileri bulunan donanım açılmadığı gibi hiç tepki vermiyor. Öncelikle Power sorunu olabileceğini düşünerek yeni bir Power sup alarak deneme yaptım ancak hiçbir tepki alamıyorum. Anakart arızası olarak düşündüm ve garantisine gönderdim tüm testleri yapılmış sorunsuz. Çalışmamasına hiçbir neden ya da anlam veremiyorum. Kasa dışında test ettim yine herhangi bir tepki alamıyorum.
Donanım;
İşlemci: Ryzen 5 3600 (sıfır)
Anakart: Gigabyte B450M S2H (sıfır)
RAM: Adata DDR4 2133(15) 8gx8 1 adet.
HDD: SSD Plus scandisk 250 GB.
Power: Everest eps 6600 (sıfır)
Olası nedenler ya da başına bu tarz bir durum gelen arkadaşlarım destek olabilirse sevinirim.

Eki Görüntüle 596028

Ben de benzer sorunlar yaşadım. Sorun RAM'lerde cıkmıstı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de böyle bir sorun vardı işlemcinin pinlerini yamultmuşum :p Bi' kontrol etmekte fayda var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çalışmıyordan kastın görüntü mü alamıyorsun? Ekran kartın var mı? Ryzen 3600 sistemden görüntü alabilmen için ekran kartın olmak zorunda.
1. Si bu evet bu sistemden görüntü almak için ekran kartına ihtiyacınız var. Bir de tam bilgi sahibi değilim ama B450 serisine 3000 serisi Ryzen için özel bir BIOS güncellemesi gerekiyor olabilir mi? Bilenler bunu da yanıtlarsa bir de böyle bir ihtimal var.

1. Si bu evet bu sistemden görüntü almak için ekran kartına ihtiyacınız var. Bir de tam bilgi sahibi değilim ama B450 serisine 3000 serisi Ryzen için özel bir BIOS güncellemesi gerekiyor olabilir mi? Bilenler bunu da yanıtlarsa bir de böyle bir ihtimal var.
Evet 3000 serisi kullanmak için BIOS güncellemesi gerekli.

Evet 3000 serisi kullanmak için BIOS güncellemesi gerekli.
Piyasadaki çoğu B450 kart zaten 3000 serisine hazır BIOS'la geliyor artık ama depodan mepodan çıkartıp sattılarsa anakartı böyle bir ihtimal de var.

Geri
Yukarı