Anakart ve işlemci değişiminden sonra Power ışığı yanmıyor

lastone wayne

Hectopat
Daha fazla  
Eski anakart ve işlemcimleyken böyle bir sorun yoktu kasamın Power tuşunun orası ışıklı bir bölge bilgisayar kapalıyken bu bölge yanmıyor normalde eski anakart ve işlemcimde yanıyordu fakat Power tuşuna basıp bilgisayar açılınca ışık yanmaya başlıyor. Aklıma takıldı sorunun nedenini veya çözümünü bilenler yardımcı olursa sevinirim kasa Corsair Carbide Spec 01.

Anakarta takmış olduğun kasaya ait pin soketlerini tekrar kontrol ederek başlayabilirsin. Tuşun çalışmasını engellemeyen fakat ışık yanmasını engelleyen toz, vs. kalmış olabilir. Pin soketlerini (tuşları aktif eden) çıkarıp tekrar tak.
Bu arada anakart özelliğinden dolayı da yanmıyor olabilir. Anakart kapalıyken elektriği komple kesiyor olabilir. Bu seçeneği de değerlendirmek lazım.

Anakarta takmış olduğun kasaya ait pin soketlerini tekrar kontrol ederek başlayabilirsin. Tuşun çalışmasını engellemeyen fakat ışık yanmasını engelleyen toz, vs. kalmış olabilir. Pin soketlerini (tuşları aktif eden) çıkarıp tekrar tak.
Bu arada anakart özelliğinden dolayı da yanmıyor olabilir. Anakart kapalıyken elektriği komple kesiyor olabilir. Bu seçeneği de değerlendirmek lazım.
diğer anakartım eski bir anakarttı bana da öyle geldi şuan sistem de olan işlemci 2019 model

diğer anakart 2011 2012den kalma ddr3 bir anakarttı bana da ondan dolayı normal geldi bir sormak istedim.

Geri
Yukarı