Çözüldü Anakart ve işlemci değiştirdim, ekrana görüntü gelmiyor ve sistem kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rechtssprechung

Hectopat
Anakartımı ve işlemcimi değiştirdim. Tüm montajları yaptım, Power kablosunu bağladım. Power tuşuna basınca tüm fanlar, LED'ler çalışıyor ama ekrana görüntü, mouse ve klavyeye ise güç gelmiyor. Aynı zamanda Power tuşu da kapatmaya yaramıyor. İlk gücü verdikten sonra sistem yalnızca çalışıyor yani, ne kapanıyor, ne güç veriyor ne başka bir şey. Sorun nedir sizce?

Çözüm
PSU kablolarını doğru taktığınıza emin misiniz? Güç tuşunun vs. diğer tuşların (HDD LED, Power LED) + ve - yönlerini doğru taktığınıza emin olun.
En iyisi sök kabloları tekrar tak. Başka çözüm yolu kalmıyor hocam.
Eksik taktığım bir şey olabilir mi diye düşünüyorum. Anakartın güç kablosu, ekran kartınınki, ön panelin kabloları, ses ve USB’ler… SATA kabloları, başka bir şey kalıyor mu?

Çok aptalca bir şeyi hatalı yaparak CPU güç bağlantısını yapmamışım… Sorunu çözdüm, kusura bakmayın dostlar…

Son düzenleme:
Eksik taktığım bir şey olabilir mi diye düşünüyorum. Anakartın güç kablosu, ekran kartınınki, ön panelin kabloları, ses ve USB’ler… SATA kabloları, başka bir şey kalıyor mu?

Çok aptalca bir şeyi hatalı yaparak CPU güç bağlantısını yapmamışım… Sorunu çözdüm, kusura bakmayın dostlar…
Tam da CPU yazacaktım. İyi günlerde kullanın.

Geri
Yukarı