Anakart ve işlemci önerisi

ZeTT01

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayar hakkında bilgim olmadığı için fark etmeden SSD slotu olmayan anakartıma 970 Evo Plus M.2 SSD aldım bir de üzerine MSI Ventus 2060 ekran kartı aldım fakat şu an bunları maksimum performansta bütçe ile kullanabileceğim bir anakart ve işlemci bulamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Özetle sistemim bu şekilde:
Intel Core i5 6400 2.7 GHz.
NVIDIA GTX 1050-TI.
WD Blue 1 TB.

G.SKILL Aegis DDR4 2133 C15 1x8 GB.
MSI H110M OYUN (MS-7994)

Elimde olan fakat takamadığım parçalar ise şunlar: Samsung 970 Evo NVMe PCIe M.2 250 GB
Nvidia RTX 2060 Ventus.

PSU everest eps- 550SM kasa Everest rhıno 432 600W MidT modeli.
Bütçe olarak belirlemedim ama F/P ekipmanları arıyorum yani ne kadar uygun olursa o kadar iyi olur.

RAM frekansiniz gercekten cok dusuk bu durum da buyuk bir performans kaybi anlamina geliyor. Zaten kapasite de biraz sorunlu artik 8 GB oyunlarda ucundan yetiyor. Butce belirtirseniz daha uygun bir islemci anakart kombinasyonunda bulunabiliriz.
Bir de PSU’nuz tam bir saatli bomba onu da degistirmemizi siddetle tavsiye ederim.

RAM frekansiniz gercekten cok dusuk bu durum da buyuk bir performans kaybi anlamina geliyor. Zaten kapasite de biraz sorunlu artik 8 GB oyunlarda ucundan yetiyor. Butce belirtirseniz daha uygun bir islemci anakart kombinasyonunda bulunabiliriz.
Max 3000 tl diyeyim o zaman. Aslında amacım bu elimdeki parçalarla en iyi kombinasyonu en uygun fiyata sağlamak.
PSU ve kasa nedir, ve bütçe nedir? Ve RAM değişikliği de yapmalısın, 2133 MHz düşük.
PSU everest eps- 550SM kasa Everest rhıno 432 600W MidT modeli.
Bütçe olarak belirlemedim ama F/P ekipmanları arıyorum yani ne kadar uygun olursa o kadar iyi olur.

Farklı sitelerden toplayarak ya da RAM'in frekansını ve kit sayısını değiştirmeden RAM'i farklı bir model alarak bütçenize uygun bir konfigürasyon yapabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    110,1 KB · Görüntüleme: 27
Farklı sitelerden toplayarak ya da RAM'in frekansını ve kit sayısını değiştirmeden RAM'i farklı bir model alarak bütçenize uygun bir konfigürasyon yapabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Peki PSU değiştirmem neden önemli? Ayrıca oyun için topluyorum bilgisayarı bu önerdiğiniz ekipmanlar uygun mudur?

Bu işlemci ile ve sizin ekran kartı ile Technopat'ın topladığı halihazırda bir bilgisayar var. PSU değiştirmenizde kullandığınız PSU'nun aşırı dandik olmasından kaynaklı. Her an bir voltaj değişimi gibi bir sorunla anakartı yakabilirsiniz. Sharkoon alman menşeili güvenilir bir firma. RAM ise AMD işlemcilerde ki en önemli şeylerden bir tanesi çift kanal ve en az 3000 MHz olması farz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı