Anakart ve RAM ıslandı

Parçaları bir peçeteyle kuruttuktan sonra söküp pirince yatır, bir gece kalsın ondan sonra tak çalıştır. O haliyle çalıştırmaya çalışma sakın.

Bilgisayarın içini açmıştım, kolum çarptı yarım bardaktan az su döküldü. RAM'in tekinin altı azıcık ıslandı, RAM yuvaları ıslandı başka bir yeri ıslanmadı. Bilgisayar çalışır mı?

O yerleri güzelce kurutun eğer fiş takılı değilse güç kapalıysa o anda bir şey olacağını sanmıyorum.

Bilgisayarın içini açmıştım, kolum çarptı yarım bardaktan az su döküldü. RAM'in tekinin altı azıcık ıslandı, RAM yuvaları ıslandı başka bir yeri ıslanmadı. Bilgisayar çalışır mı?

Suyu döktüğünüz sırada ve sonrasında hiç elektrik vermediyseniz, sıkıntı yok.
Kesinlikle kuruduğundan emin olduktan sonra çalıştırın. Eğer tamamen kurutursanız, sıkıntısız çalışır.

Son düzenleme:
2 Gün elektriğe takma, sonra kompresörle hava üflet her yerine. Kuruduğundan tamamen emin olunca çalıştır. Benim bilgisayarın içine dolu yağmıştı, bunları yaptım ve her şeyi hala çalışır durumda.

Benim de başıma geldi bilgisayarı hemen kapatıp kurutma işlemine başladım Hala'da kullanıyorum bir sıkıntı yok ama bu olay RAM'e zeytinyağı döken çocuğun bilgisayarına tamire göndermesi gibi olmuş.

Bilgisayarı çalıştırmayı denemediyseniz iyi. Çalışmıyorken üzerine su dökülmesinde sorun yok. Şuan yapmanız gereken RAM leri ve anakartı söküp kurutmak. Saç kurutma makinesinin hafif sıcak ayarıyla destek verebilirsiniz. Fakat ayarı farsa hafif sıcakta eğer yoksa aynı bölgenin üstünde uzun süre tutmadan bu işlemi gerçekleştiriniz. Sonrasında garanti olması açısından en azından 1 gün kurutmaya bırakmanızı öneririm.

2 Gün elektriğe takma, sonra kompresörle hava üflet her yerine. Kuruduğundan tamamen emin olunca çalıştır. Benim bilgisayarın içine dolu yağmıştı, bunları yaptım ve her şeyi hala çalışır durumda.
Dolu nasıl yağdı hocam?

Geri
Yukarı