Anakart VGA ışığı yanıyor ve ekran gelmiyor

Bragne

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar monitörü kapadım oyun inerken. Daha sonrasında monitörü açtığımda ekran gelmedi. Anakarttaki VGA ışığı sabit olarak yanıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Farklı monitörde de denedim sonuç aynı.

Arkadaşlar monitörü kapadım oyun inerken. Daha sonrasında monitörü açtığımda ekran gelmedi. Anakarttaki VGA ışığı sabit olarak yanıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Farklı monitörde de denedim sonuç aynı.

Detaylı fotoğraf atarsanız daha net bir şekilde sizlere yardımcı olabiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı RX 5600XT, işlemci Ryzen 3600, 16 GB RAM, Xigmatek PSU 500 Watt, B350M anakart.
Detaylı fotoğraf atarsanız daha net bir şekilde sizlere yardımcı olabiliriz.
Vga ışığı yanıyor. Monitör siyah ekranda kalıyor. Diğer monitörde ise out of range diye hata verdi.

Dosya Ekleri

• 16157290707954389893282019242030.jpg
    16157290707954389893282019242030.jpg
    87,8 KB · Görüntüleme: 405
Ekran kartı RX 5600XT, işlemci Ryzen 3600, 16 GB RAM, Xigmatek PSU 500 Watt, B350M anakart.

VGA ışığı yanıyor. Monitör siyah ekranda kalıyor. Diğer monitörde ise out of range diye hata verdi.

Ekran kartının güç kabloları takılı mı?
Sistemi kapatıp ekran kartını ve beslemelerini söküp tekrar takın düzelme ihtimali var.

Ekran kartının güç kabloları takılı mı?
Sistemi kapatıp ekran kartını ve beslemelerini söküp tekrar takın düzelme ihtimali var.
Denedim düzelmedi. Tüm her şey takılı. Şimdi açtım kasayı pek bir şey yapmadım geri kapattım düzeldi. Geçenlerde de aynı sorun olmuştu. Acaba sorun PSU kablolarından kaynaklanabilir mi?

Son düzenleme:
Bu ışık ekran kartı ile ilgili bir şeyler yolunda gitmiyorsa yanar ve bir eksiklik/hata vardır. Bir şeyde temassızlık veya gevşeklik de olabilir. Ekran kartını çıkarıp düzgün şekilde oturtun ve güç bağlantısını tekrar yapın. Ekran kartı ve monitör bağlantısını da bir kontrol edin, kabloyu farklı portlarda deneyin. BIOS'unuz güncel değilse güncelleyin. RAM'ler de sorun yaratıyor olabilir, onları da anakart kitapçığına göre doğru slotlara takın

Sorun sanırım monitör kapanınca olmaya başlıyor. Anakartta vga ışığı beyaz ve sabit bir şekilde yanıyor. Siyah ekranda kalıyor bilgisayar. Yeniden başlatınca da açılmıyor siyah ekranda kalıyor.

Geri
Yukarı