Anakart VGA Led ışığı yanıyor ve ekrana görüntü gelmiyor

Kastamonolu

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayara bayadır bakmıyordum. Bundan 1-2 gün önce ev içinde bir tartışma oldu bilgisayara vuruldu mu bilmiyorum ancak bugün oturduğumda masaüstü geldiğinde mavi ekran verdi bilgisayar. Sonra güç düğmesinden kapattım. Tekrar açmak istediğimde anakart üzerinde bulunan VGA LED ışığı yanıyordu ve ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyordu.

RAM'leri çıkarıp tek tek taktım olmadı, slotları değiştirdim olmadı.

Ekran kartım yok.

Kasada ve işlemcide bulunan fanlar çalışıyor.

Tek kafama takılan nokta RAM'lerin CL değerleri ve MHz değerleri ve markaları farklıydı ancak 1 aydır kullanıyorum hiçbir şekilde mavi ekran falan almadım.

Intel i3 6100 İşlemci
MSI H110M PRO-VD Anakart
Tekrardan belirteyim ekran kartım yok.

Yardımlarınızı bekliyorum ek olarak fotoğrafı ekledim.
1572299451952.jpeg

• RAM'leri tek tek deneyin.
  • Deneyebileceğiniz ekran kartı mevcut ise takıp onunla deneyin.
  • CPU soğutucunun tam oturduğundan emin olun.
  • CMOS sıfırlamayı deneyin.
Hocam bir de sormadan edemeyeceğim ama o soğutucu i3 6100 için az değil mi?

• RAM'leri tek tek deneyin.
  • Deneyebileceğiniz ekran kartı mevcut ise takıp onunla deneyin.
  • CPU soğutucunun tam oturduğundan emin olun.
  • CMOS sıfırlamayı deneyin.
Hocam bir de sormadan edemeyeceğim ama o soğutucu i3 6100 için az değil mi?
Kasada 5 işlemcide 2 toplamda 7 fan var. 30 dereceyi geçtiğini görmedim. Oyun oynamıyorum. Ramleri tek tek denedim. Ekran kartı yok işlemci soğutucusu tam oturuyor zaten. Cmos nasıl sıfırlanıyor bilmiyorum. Hem CMOS ile neden alakalı olabilir ki?

Kasada 5 işlemcide 2 toplamda 7 fan var. 30 dereceyi geçtiğini görmedim. Oyun oynamıyorum. Ramleri tek tek denedim. Ekran kartı yok işlemci soğutucusu tam oturuyor zaten. Cmos nasıl sıfırlanıyor bilmiyorum. Hem CMOS ile neden alakalı olabilir ki?
Elektronik bu hocam, BIOS ile ilgili bir durum olabilir bu yüzden CMOS sıfırlamak da sorunu çözebilir. Şu anki durumunuzda en sağlıklısı bir yerden GPU bulup onunla denemek olacak.

Elektronik bu hocam, BIOS ile ilgili bir durum olabilir bu yüzden CMOS sıfırlamak da sorunu çözebilir. Şu anki durumunuzda en sağlıklısı bir yerden GPU bulup onunla denemek olacak.
GPU bulabileceğim bir yer yok maalesef.
Sıfırladım. Sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı