Anakart yanması nedir?

Anakart yanmalarını garanti kapsamında kabul etmiyorlarmış. Hasar tespitini de 2 hafta sonra yaptılar. Aklıma kötü şeyler de geliyor. Bir kere daha servise yollamıştım o zaman HDD ve RAM'i değiştirmişlerdi.
Sorun düzelsin sonra bakarsınız.
Nasıl bir mantık bu? Sadece ekran kartını falan mı garantilemişler o zaman. Garanti belgesi falan var mı?

Oradaki PCB'yi güzelce temizleyip kırılan yol varsa tamir edilip yeniden maskelenmesi lazım. Servis tamir işlemi yapmıyorlar bildiğim kadarıyla, değişim yaparlar.

Baya da yanmış, oranın kazınarak temizlenip yollardan patlayan varsa yeniden yapılması ve üzerinin kapatılması, yanan direnci vs bulup hata tespiti yapılması gerekiyor. Muhtemelen şebekeye bağlı bir problem olmuştur, şarj girişine yakın yer mi burası?

Oradaki PCB'yi güzelce temizleyip kırılan yol varsa tamir edilip yeniden maskelenmesi lazım. Servis tamir işlemi yapmıyorlar bildiğim kadarıyla, değişim yaparlar.

Baya da yanmış, oranın kazınarak temizlenip yollardan patlayan varsa yeniden yapılması ve üzerinin kapatılması, yanan direnci vs bulup hata tespiti yapılması gerekiyor. Muhtemelen şebekeye bağlı bir problem olmuştur, şarj girişine yakın yer mi burası?
1617105106523.png

Sol üst şarj girişi kırmızı kabloyu takip ederseniz soket yerinin orada yanık var.

O zaman ya şarj kablosunda sıkıntı ya da şebekede, sanırım mahalle elektriğinde sıkıntı var siz diyince taşlar yerine oturdu gibi.

Evet pc gece fişe takılıydı . Yanan kısımburasıEki Görüntüle 948643

evet garantisi var ama servis kabul etmedi bilgisayarı. Tüketici hakem heyetine başvurdum bir şey çıkmazsa ben de bilgisayarcıya gideyim bir.
Ana kartı yanan cihaz nasıl garanti kapsamina alınmıyor. Yeni Acer cihaz aldim 9.5k ya anakart yanarsa çöpe mi gidecek?

Nasıl bir yol izledin peki? Yeni Acer aldım böyle bir garantisi varsa iade ederim.

Garanti kapsamındayken servise yolladım anakart yanmalaranın garanti kapsamında bulunmadığını söylediler 7900 TL'ye tamir edeceklerini söylediler istiyorsan müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsin aynı şeyi diceklerdir.

Garanti kapsamındayken servise yolladım anakart yanmalaranın garanti kapsamında bulunmadığını söylediler 7900 TL'ye tamir edeceklerini söylediler istiyorsan müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsin aynı şeyi diceklerdir.
Bu saçmalıktan ibaret. Tüketici Hakem heyetine başvurun. Söke söke paranızı alırsınız.

Geri
Yukarı