Casper CN-VSD4712C Anakart Yanması

Ponomol

Hectopat
Daha fazla  
Casper CN-VSD4712C laptopa sahibim. Anakart modeli C15B ile basliyor ve anakartım yandı. Sustu desek daha doğru olur. Sadece sarja takınca bir turuncu ışık devamli yaniyor o kadar. Arkadaşlar simdi anakart degişse internetten fiyatina baktım 800 küsür diyor.
  1. Neden böyle pahalı? Ekran kartı dahili oldugundan, olabilirse ekran karti değişmiyor mu? GT 940M var.
  2. Anakart değişimi olmadan ne yapabilirim? Cunku gerçekten aşırı pahali.
  3. Bir daha Casper alırsam...
Çok tesekkurler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Casper markası en kötü markalardan biridir. Cihazı elinizden çıkarıp yeni bir cihaz alın verilecek paraya değmez. Ve Casper bu anakartı değiştirirsiniz 2-3 ay sonra menteşeleri kırılır. Pahalı değil normal laptoplarda işlemci, ekran kartı anakarta entegre olduğu için genelde fiyatları 400tl civarlarından başlar donanıma göre gider. Motoru olmayan araba gidemez yani kullanamazsınız dediğim gibi cihazı elinizden çıkarmaya bakın derim. Ve sistem alırken yanlış bilgilendirilmemek için Teknopat Sosyal' de konu açın.

Öncelikle selamlar,
Söylediğiniz cümlelerin bazılarına katılmıyorum Casper en kötü markalardan biri değil düşük bütçeli insanlara hitap ediyor. Paran varsa Monster veya Alienware da alabilirsin hiçbir markayı kötülemenin bir anlamı yok ancak elbette arada kalite farkı var. Muhtemelen anakartın güç beslemesi arızalanmıştır elektronik konusunda profesyonel birisi cüzi miktarlarda onarım yapacaktır.

Casper' ın ne olduğunu kullanan tüm insanlar az çok biliyor. Çalıştığım yerde haftada 10 arızalı cihaz geliyorsa bunun 8 tanesi rahat Casper' dır. Ve genelde çözülemeyecek yada aşırı masraflı arızalar çıkarıyorlar anakart ile alakalı. Casper cihazlar kronik sorunun atasıdır denilebilir almayın aldırmayın...

Bilgisayar ciya verdim bi cok yerde kisa devre olduğunu ve anakart yeni model olduğu icin temin etmesi sıkıntı olduğunu söyledi ve ilk incelemesinde 1000 tl fiyat biçti.2.gün kendisinin yapamayacağını kadikoyde birine yönlendirdi yani simdi 1000 tl nedir kardesimm ulan kendisi 2bin tl küsür zaten.....Satmaya kalksam kimse almaz mecbur yaptiricaz.Sormak istediğim kadikoye verecegime casper garantisine verir parayla yaptiririm haksız miyim?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı