Anakarta İğnelerinin Yamulması Zarar Verir Mi?

msheker

Centipat
Arkadaşlar kolay gelsin. Kısa süre önce sistemimi yükseltmiştim, kasam hariç. Fakat anakartı kasaya takamadım. Plaka yuvaları birbirleriyle oturmuyordu. Daha önceden tecrübem var fakat bu anakartın arka plakası takılı gelmişti, tek fark oydu. Plakayı söküp denedim yine oturmuyor. Tam da orada bir şey fark ettim. Anakartın arkasındaki iğnelerin neredeyse tamamını yamultmuşum. Kasayı değiştirme imkanım olmadığı için anakartı 5 vidayla sabitleyip bıraktım ama içime karta zarar vermiş miyimdir diye bir şüphe düştü. O iğnelerin yamulması ne etkiler yapar? Ya da 5 vidayla bağlamak anakarta zarar verir mi(Üzerindeki ağırlık kartı yamultur mu?)

Büyük ihtimalle Anakart arkasındaki pin dediklerin; üsten takılan malzemelerin arkadan lehimlenmiş yerleri. Birbirine değmedikten sonra yani kısa devre olmadıktan sonra bir sorun teşkil etmez.

Büyük ihtimalle Anakart arkasındaki pin dediklerin; üsten takılan malzemelerin arkadan lehimlenmiş yerleri. Birbirine değmedikten sonra yani kısa devre olmadıktan sonra bir sorun teşkil etmez.
Evet dediğiniz şeyden bahsediyorum. Bilgisayarım şu an sorunsuz çalışıyor yani birbirlerine değmiyorlardır değil mi? Eğer dediğiniz gibiyse çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı