Anakarta tornavida değdi ve artık görüntü gelmiyor

Daha fazla  
RAM
1x8 GB
SSD veya HDD modeli
128 Sistem Ssd, 500gb harddisk 2x
Ekran kartı
Rx 560 4gb
Anakart
Intel h61c
İşlemci
I5 2500
Başlıktaki gibi, tornavida değdi. Fotoğrafta deyen yerin fotoğrafına bakabilirsiniz, ekran gitti. Bilgisayar bir an yeniden başlattı kendini ama ekran yoktu. Power'dan kapatıp statik elektriği boşaltıp denedim ama olmadi. Sonra fark ettim ekran kartı fani dönmüyordu ve çıkartıp anakarttan onboard olarak denedim ve olmadı. Sizce anakart çöp mü oldu?

20240525_181023.jpg
20240525_181018.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim ve 10 saniye çalıştı (görüntü yok) sonra yeniden başlatır gibi kapatıp yeniden başlattı.
Şu an çalışıyor mu? Çalışmıyorsa gücü kesip yarım saat bekleyin. Bios sıfırlamayı da deneyebilirsiniz. Eğer olmuyorsa kısa devre yapmış olabilir garanti varsa bir garantiye bakının derim.

Şu an çalışıyor mu? Çalışmıyorsa gücü kesip yarım saat bekleyin. BIOS sıfırlamayı da deneyebilirsiniz. Eğer olmuyorsa kısa devre yapmış olabilir garanti varsa bir garantiye bakının derim.

Çalışıyor ama görüntü yok sadece fanlar dönüyor güç geliyor ama ekran yok.

Şu an çalışıyor mu? Çalışmıyorsa gücü kesip yarım saat bekleyin. Bios sıfırlamayı da deneyebilirsiniz. Eğer olmuyorsa kısa devre yapmış olabilir garanti varsa bir garantiye bakının derim.
Ve garantiye göndermeyi düşünüyorum

Çalışıyor ama görüntü yok sadece fanlar dönüyor güç geliyor ama ekran yok.
Anakartta herhangi bir debug ışığı yanıyor mu? İşlemci içinde dahili grafik yongası varsa ekran kartının gücünü kesip açmayı deneyin. Gücü PSU’dan tamamen kesip 30 dakika bekleyip bios sıfırlamayı da deneyin.

Anakartta herhangi bir Debug ışığı yanıyor mu? İşlemci içinde dahili grafik yongası varsa ekran kartının gücünü kesip açmayı deneyin. Gücü PSU'dan tamamen kesip 30 dakika bekleyip BIOS sıfırlamayı da deneyin.

BIOS pilini çıkarttım ve bir 30 dakika bekleyeceğim ve Debug dediğiniz ışıkları bakacağım olmadı garantiyle konuşup göndereceğim.

Geri
Yukarı