Anakarta uzaktan bağlanarak sorun tespit etmek mümkün mü?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
RAM
16 GB
İşlemci
Intel Core i3-9100F
ASUS Prime H310M-F kullanıyorum. İnternet bağladığımda kapalıyken de ışık yanıyor. Yani aralıklarla ping yapıyor. Sistem başlamadığı ve BIOS sesi gelmediği için arıza tespiti yapamıyorum. Ben farklı bir yazılım kullanarak anakartın IP adresine erişip sorun tespiti yapabilir miyim?

Konuyu 3 kere okudum ve hiçbir şey anlayamadım. Durumu biraz daha netleştirmenizi isteyeceğim.

1- Sisteminiz açılmıyor ve/veya güç tuşuna basınca hiçbir reaksiyon vermiyor mu?
2- Anakart açılıyor, LAN portunun ışığı yanıyor ama sistem açılmıyor mu?
3- Sistem açılıyor ama bir arıza var, siz harici bir yazılımla hata tespiti mi yapmak istiyorsunuz?

Durum hakkında ayrıntıları bilmesem de belirtmeliyim ki anakartta hata tespiti yapmak için LAN portu pek iyi bir seçenek değil.

İçeriği 3 kere inceledim ve hiçbir şey anlayamadım. Durumu biraz daha açıklamanızı talep ediyorum.
Tabii, öncelikle sorunun statik elektrik kaynaklı olduğunu çözdüm. Metale elimi sürmüştüm. Sonra fark ettim ki böyle yapmamak gerekiyormuş. Aslında biliyordum ama sonradan unutmuştum.

Statik elektrik sebebiyle sistem açılıyor, fanlar dönüyor ama çalışmıyordu. Statik elektriği boşaltıp çözdüm.

Yine de anakarta elektrik gelirken yani sistem kapalıyken LAN ışığı yanıyor. Ben, LAN üzerinden sistemi başlatınca hata kodu var ise almak istiyorum. Çünkü anakartta sanırım bios sesi yok. Sessiz başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı