Anakartı kuzey köprüsünden tutarken soğutucu blok oynadı

Yiğitt35

Megapat
Makaleler
9
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Türkçe öğretmenliği öğrencisi ve eski sistemler hastası :)
AIDA64 ile baktığımda boşta bile 40 - 45 derecelerde geziyor. Montaj yaparken işlemci soğutucusu takılı değil diye oradan tutmuştum yani :) şimdi soğutucuyu çıkarıp Arctic MX4 ile macun yenilemesi mi yapmalıyım? Yoksa termal ped falan mı lazım? Bakır veya mavi renkli olanı varmış pedlerin de, hangisini almak gerekir?
Anakart Foxconn 2A8ch, resmi de;

536539552_tn50_0.jpg

Son düzenleme:
Oyuna falan girdiğimde sıcaklıklar 60 - 70 derece olur gibime geliyor :) Anakart yanmasın da :)
Macun yenilemesi yapsam bir şey değişir mi peki?

Yerine tekrar oturdu ise hiçbir şey yapmanıza gerek yok onlar hafif oynar okuyor zaten yayli falan oluyor bazıları hatta girdiği yerlerden.

AIDA64 ile baktığımda boşta bile 40 - 45 derecelerde geziyor. Montaj yaparken işlemci soğutucusu takılı değil diye oradan tutmuştum yani :) şimdi soğutucuyu çıkarıp Arctic MX4 ile macun yenilemesi mi yapmalıyım? Yoksa termal ped falan mı lazım? Bakır veya mavi renkli olanı varmış pedlerin de, hangisini almak gerekir?
Anakart Foxconn 2A8ch, resmi de;

Eki Görüntüle 946776
Onun kayması normal, çok istersen ona da macun sürebilirsin :)

Anakart boşa çıktığı için merak edip soğutucusunu çıkardım arkadaşlar :D İçinde sarımsı bir şey vardı ve taş gibiydi, zor sildim üzerinden. Hatta chipsetin üzerinde bile bayağı uğraştım :D inşallah çalışır durumdadır :D

Geri
Yukarı