Anakartım 2400 MHz destekliyor fakat RAM 1333 MHz'de çalışıyor

Nasıl ve nerden yapıldığını hiç sormadım.
Ben gerekliliğini soruyorum.
Faydası olmasa neden yüksek frekansda çalışan ramler üretilsin?
1-2 fps için mi 980 lira verdik şimdi ram'a? :D

Yüksek frekans daha çok rendering işlemlerinde işe yarıyor, oyunlarda 2-3 FPS fark oluyor genelde. Technopat, test etmişti bunu biraz ararsan bulabilirsin. Bu arada oyun için 980 TL verdiysen boşa verdin :(, 200 TL ilede yüksek performanslı oyun oynayabiliyorsun.

Yüksek frekans daha çok rendering işlemlerinde işe yarıyor, oyunlarda 2-3 FPS fark oluyor genelde. Technopat, test etmişti bunu biraz ararsan bulabilirsin. Bu arada oyun için 980 TL verdiysen boşa verdin :(, 200 TL ilede yüksek performanslı oyun oynayabiliyorsun.
Aynen arkadaşın dediği gibi. Render yapan kişilerin render süresini kısaltıyor yüksek frekanslı ramler. Oyunlarda 1 maximum 2 fps fark eder. Bunuda gözle göremezsin zaten.

Nasıl ve nerden yapıldığını hiç sormadım.
Ben gerekliliğini soruyorum.
Faydası olmasa neden yüksek frekansda çalışan ramler üretilsin?
1-2 fps için mi 980 lira verdik şimdi ram'a? :D

Çok fazla fark etmiyor oyunlarda. APU işlemcilerinde biraz fark yaratıyor ama FX işlemcilerinde fark edilmeyecek kadar düşük. Söylentilere göre Battlefield 4 frekansları yüksek çalışan belleklerden yararlanacakmış. Gelecekde ihtiyacın olabilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı