Çözüldü Anakartım işlemciyi destekliyor fakat çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hybsmoon

Centipat
Merhaba benim anakartım Gigabyte G31-ES2l rev. 2.4 ve işlemcim Pentium Dual Core E2180.geçen günlerde yükseltme yapmak için Core 2 Duo E8400 işlemci aldım fakat görüntü vermedi ve bilgisayarcıya götürdüğümde anakart ile işlemcinin çakıştığını söyledi. Fakat Gigabyte'ın sitesinde Core 2 Duo işlemciler destekleniyor görünüyor. Sorun nedir bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Maksimum diye bir şey yok. Buyurun işlemci destek listesi;
Biraz aşağıda E8400'ü görebilirsiniz.

Yani evet desteklediğini bende biliyorum fakat neden Quad Core veya Duo işlemciler olmuyor onu merak ediyorum kağıt üzerinde destek var ama neden pratikte çalışmadı acaba.
Çözüm yolu bilen yokmu?
Sorunu çözdüm bilgisayarcı ne kadar çalışmaz dese de ben inatla internetten E8500 sipariş ettim denedim ve çalıştı. Ama hala anlamadığım nasıl benim kartımda çalışmadı da diğer kartlarda çalıştı. Bir de eğer sizde benim gibi sorun yaşarsanız anakart CPU slotunu ve işlemcinin pinlerini, temizleyin zira sipariş ettiğim ilk başta çalışmamıştı.@Firehorse MK II arkadaşa teşekkür ederim.
Yok, BIOS'tan bahsetmiştim ama güncelmiş. Bu arada, işlemci destek listesine baktım, E8400 fabrika çıkışlı destekleniyormuş. Bellekler kaç MHz? Ayrıca işlemcinin sağlam olduğuna emin misiniz?

Evet eminim çünkü bilgisayarcıda Quad Core olmak üzere 5-6 işlemci denendi fakat çalışmadı. Adamın dediğine göre maksimum E6600 takılabilirmiş. Ayrıca bellek 667 MHz tek kanal 2 GB

Maksimum diye bir şey yok. Buyrun işlemci destek listesi;

Maksimum diye bir şey yok. Buyurun işlemci destek listesi;

Yani evet desteklediğini bende biliyorum fakat neden Quad Core veya Duo işlemciler olmuyor onu merak ediyorum kağıt üzerinde destek var ama neden pratikte çalışmadı acaba.
Çözüm yolu bilen yokmu?
Sorunu çözdüm bilgisayarcı ne kadar çalışmaz dese de ben inatla internetten E8500 sipariş ettim denedim ve çalıştı. Ama hala anlamadığım nasıl benim kartımda çalışmadı da diğer kartlarda çalıştı. Bir de eğer sizde benim gibi sorun yaşarsanız anakart CPU slotunu ve işlemcinin pinlerini, temizleyin zira sipariş ettiğim ilk başta çalışmamıştı.@Firehorse MK II arkadaşa teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı