Anakartım yandı ne yapmalıyım?

mkarhan21

Decapat
Daha fazla  
Evet sorun şu 2 hafta önce bilgisayarımı açtığım sırada İngilizce bir şekilde USB de kaçak akım var anakartı korumak için 15 saniye içinde kapanacak diyordu. Bilgisayarcıya götürdügümde 1 gün bakıp USB çipi yandığını söyledi başka bir bilgisayarcıya götürdüğümde anakartın yandığını söyledi ve RAM slotların biri bozuk demişti ve anakarta HDMI bağlandığı zaman görüntü gelmemişti. Anakart değiştirmeyi düşünüyoruz yardımcı olsanız sevinirdik.

Teşhisi koymuşlar zaten. Güvendiğiniz bir bilgisayarcıya götürün yapsınlar. ya da garantisi varsa yetkili servise yollayın. hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Nasıl bir yardım istiyorsunuz anlamadım? Bu arada anakartı yanan PC'nizden görüntü ve uyarı almış olmanız çok ilginç.

Şimdi hdm kablosunu ekran kartına bağladığımda o dediğim yazı çıkıyor ve kapanıyor ama anakarttami hdm girişine taktığımda hiç görüntü gelmiyor anakartı degiştirmeli miyim?

Teşhisi koymuşlar zaten. Güvendiğiniz bir bilgisayarcıya götürün yapsınlar. Ya da garantisi varsa yetkili servise yollayın. Hangi konuda yardımcı olabiliriz?

Maalesef garantisi yok B450 m anakart almayı düşünüyorum.

Geçmiş olsun.

Hangi platformdasınız? Intel/AMD? ışlemci tipini yazarsanız ona göre bir anakart önerisi yapılır.

AMD Ryzen 5 2600 kullanıyorum.

Yeni anakart alacaksanız sisteminizi paylaşın ki yardımcı olabilelim.

AMD Ryzen 5 2600
R7 240 2 GB
8 GB 3000 MHz RAM.
SSD ve HDD olmak üzere 350 GB disk.
Xigmatek 650W PSU.

Anakartın yandıysa anakartını değiştirmeye düşünebilirsin mesela 🥹.

Ondan değil bir bilgisayarcı USB çipi yandı dedi biride anakart yandı dedi bende değiştirmeyi düşünüyorum da.

A

Evet sorun şu 2 hafta önce bilgisayarımı açtığım sırada İngilizce bir şekilde USB de kaçak akım var anakartı korumak için 15 saniye içinde kapanacak diyordu. Bilgisayarcıya götürdügümde 1 gün bakıp USB çipi yandığını söyledi başka bir bilgisayarcıya götürdüğümde anakartın yandığını söyledi ve RAM slotların biri bozuk demişti ve anakarta HDMI bağlandığı zaman görüntü gelmemişti. Anakart değiştirmeyi düşünüyoruz yardımcı olsanız sevinirdik.

Anakart yanmış lafından nefret ediyorum.
Anakart üstünde bir bileşen yanar bu da tespitle bulunup değiştirilir.

Geri
Yukarı