Anakartım yandı ne yapmalıyım?

Şimdi hdm kablosunu ekran kartına bağladığımda o dediğim yazı çıkıyor ve kapanıyor ama anakarttami hdm girişine taktığımda hiç görüntü gelmiyor anakartı degiştirmeli miyim?

Maalesef garantisi yok B450 m anakart almayı düşünüyorum.

AMD Ryzen 5 2600 kullanıyorum.

AMD Ryzen 5 2600
R7 240 2 GB
8 GB 3000 MHz RAM.
SSD ve HDD olmak üzere 350 GB disk.
Xigmatek 650W PSU.

Ondan değil bir bilgisayarcı USB çipi yandı dedi biride anakart yandı dedi bende değiştirmeyi düşünüyorum da.

La hiç böyle bir hata görmedim bilgileniyim biraz fotoğraf atar mısın ayrıca anakart modeli nedir?

Şimdi hdm kablosunu ekran kartına bağladığımda o dediğim yazı çıkıyor ve kapanıyor ama anakarttami hdm girişine taktığımda hiç görüntü gelmiyor anakartı degiştirmeli miyim?
Anakarta taktığınızda tabiki görüntü gelmez, çünkü görüntüyü sunacak bir işlemci Gpu'su bulunmuyor sizde. Kısaca görüntü verecek birşey yok, oyüzden ekran kartına takılır.

Çözüm için Anakart modelini ve hata kodlarını fotoğraf olarak sunmanız lazım ki bilen kişiler yardım etsin, ama yapmıyacağım diyorsanız gidin yenisini alın.

La hiç böyle bir hata görmedim bilgileniyim biraz fotoğraf atar mısın ayrıca anakart modeli nedir?

Bugün B450 m k anakart alıcağız anakart yanmış dediler eski model MSI B350M Gaming'a Pro.

Anakarta taktığınızda tabii ki görüntü gelmez, çünkü görüntüyü sunacak bir işlemci GPU'su bulunmuyor sizde. Kısaca görüntü verecek bir şey yok, o yüzden ekran kartına takılır.

Çözüm için anakart modelini ve hata kodlarını fotoğraf olarak sunmanız lazım ki bilen kişiler yardım etsin, ama yapmayacağım diyorsanız gidin yenisini alın.

Hocam ekran kartına bağladığımda İngilizce yazı vardı kaçak akım var anakartı korumak için 15 saniye içinde bilgisayar kapanacak diye ama anakarttaki hdm cikisina bagladigimda bilgisayar kapanmıyorduda.

Son düzenleme:
Bugün B450 m k anakart alıcağız anakart yanmış dediler eski model MSI B350M Gaming'a Pro.

Hocam ekran kartına bağladığımda İngilizce yazı vardı kaçak akım var anakartı korumak için 15 saniye içinde bilgisayar kapanacak diye ama anakarttaki hdm cikisina bagladigimda bilgisayar kapanmıyorduda.
Ekran açılmıyordu, o çok doğal zaten.
Anakart üstündeki görüntü girişleri işlemciye bağlı ve Ryzen G serisi olanlar yada Intel F serisi olmayanlarda sadece ekran kartı bulunuyor, oyüzden onlarda görüntü gelir.
Onboard deniyor bu kartlarda.

Ekran açılmıyordu, o çok doğal zaten.
Anakart üstündeki görüntü girişleri işlemciye bağlı ve Ryzen g serisi olanlar ya da Intel F serisi olmayanlarda sadece ekran kartı bulunuyor, o yüzden onlarda görüntü gelir.
Onboard deniyor bu kartlarda.

Anladım.

Anakart üzerindeki bütün USB bağlantılarını sökün, ön panel de dahil. Çıplak bir şekilde çalıştırmayı deneyin.

Sorunu yeni anakart alarak çözdüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı