Anakartın arkasının çizilmesi sorun yaratır mı?

Sinan234

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar işlemci fanını tornavida ile çıkarmaya çalışırken anakartın arka kısmını çizdim o çizgiye baktım DDR 2 RAM'e gidiyor ben DDR 3 slotunu kullanacağım acaba sorun yaratır mı? İlk tecrübemde maalesef böyle bir hata yaptım şu an sadece kasa, güç kaynağı anakart işlemci ve RAM elimde diğer parçalar sonra geleceği için deneyemiyorum, bu çizik bir sorun yaratır mı? Çok kötü vicdan azabı çekiyorum şu an.
IMG_E9493.JPG
IMG_9489.PNG

Dosya Ekleri

• IMG_9489.PNG
    IMG_9489.PNG
    401,6 KB · Görüntüleme: 201
  • IMG_E9493.JPG
    IMG_E9493.JPG
    110,4 KB · Görüntüleme: 78
Öncelikle o yolda giden bir akımı kesmiş olabilirsin RAM'ını oraya takıp bi deneyebilirsin mavi ekran hatası falan alıyorsan diğer slotları kullanıpta deneyebilirsin eğer baktın birşey olmadıysa çokta kafana takman gerekmiyecek ama bir denemen lazım.

Görsellerden görüldüğü kadarıyla tam kopmamış olsa da bakır yola zarar vermişsiniz. Karamsar olmamakla beraber kötü ihtimali irdelemek lazım.

Kontak kopmasa da üretim standartları olan bir bakır iletkeni inceltmiş oldunuz. Bu iletkenliği olumsuz etkiler ve o yolun vazifesine göre ufak bir performans sorunu çıkarabilir veya hiç hissedilmeyebilir. Kritik bir yol ise ve düzgün kontak olmayacak kadar hasar varsa onunla alakalı RAM çalışmayabilir. Yani ihtimaller geniş. Emin olmak için uzun süreli test lazım. Hatta planınız dahilinde olmasa da oraya RAM takıp performans testlerine tabi tutun.

Önemli olan çok üzülmemeniz. Canınızdan değerli değil. Olan oldu. Sıkıntı varsa başka yuva kullanırsınız.

Görsellerden görüldüğü kadarıyla tam kopmamış olsa da bakır yola zarar vermişsiniz. Karamsar olmamakla beraber kötü ihtimali irdelemek lazım.

Kontak kopmasa da üretim standartları olan bir bakır iletkeni inceltmiş oldunuz. Bu iletkenliği olumsuz etkiler ve o yolun vazifesine göre ufak bir performans sorunu çıkarabilir veya hiç hissedilmeyebilir. Kritik bir yol ise ve düzgün kontak olmayacak kadar hasar varsa onunla alakalı RAM çalışmayabilir. Yani ihtimaller geniş. Emin olmak için uzun süreli test lazım. Hatta planınız dahilinde olmasa da oraya RAM takıp performans testlerine tabi tutun.

Önemli olan çok üzülmemeniz. Canınızdan değerli değil. Olan oldu. Sıkıntı varsa başka yuva kullanırsınız.
Daha yeni aldım ve bir kere bile kullanmadım eğer bir şey olursa oturur ağlarım 2-3 kuruş para bile kolay yan yana gelmiyor bu devirde bilirsiniz elbet ben yeri geldi aç kaldım bu parçaların parasını biriktirmek için o yüzden çok kötü oluyorum aklıma geldikçe :( :(

Daha yeni aldım ve bir kere bile kullanmadım eğer bir şey olursa oturur ağlarım 2-3 kuruş para bile kolay yan yana gelmiyor bu devirde bilirsiniz elbet ben yeri geldi aç kaldım bu parçaların parasını biriktirmek için o yüzden çok kötü oluyorum aklıma geldikçe :( :(
Moralinizi bozmamanız lazım herşeyde bir hayır vardır. Parçalar geldiğinde tesler yapıp sonucu anlarsınız. :)

Moralinizi bozmamanız lazım herşeyde bir hayır vardır. Parçalar geldiğinde tesler yapıp sonucu anlarsınız. :)
diğer parçaları sipariş etmedim onların parasını da biriktiriyorum ama şimdi ana karta böyle bir şey olduğu için alsam mı almasam mı bilmiyorum eğer bozuksa anakart o verdiğim paralar da gidecek çok kötü durumdayım şu an :( :(

diğer parçaları sipariş etmedim onların parasını da biriktiriyorum ama şimdi ana karta böyle bir şey olduğu için alsam mı almasam mı bilmiyorum eğer bozuksa anakart o verdiğim paralar da gidecek çok kötü durumdayım şu an :( :(
Dostum birşey olmamışta olabilir moralini bu kadar bozma. Zaten sadece o telin gittiği slot etkilenir tahminimce.
Ki bence sorun olsa bile düzeltilemeyecek bir sorun değil. Bende bilgisayarımın başına en küçük bir şey gelince çok üzülüyorum. Ama bilgisayar zaten bela ile beraber gelen bir alet bu yüzden fazla takma. Daha şuana kadar sorunsuz bilgisayar kullanan birini tanımıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı