Çözüldü Anakartın arkasında çizik olması sorun yaratır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Klipston

Kilopat
Başlıkta da belirttiğim gibi anakartın arkasında kalın bir çizgi var. Bunu ben çizmiş olamam. Çünkü tornavida ile çizik atılmış gibi duruyor. Ve ben o arka tarafla hiç uğraşmadım. Anakart ile 8 ay önce sistem kurdum ve bugün bakım sırasında şansa keşfettim. Hatta arka tarafın üst tarafında beyaz bir leke var diye fotoğrafını çekmiştim. Daha sonra altta tornavidanın olduğu yerde kalın bir çizik olduğunu fark ettim.

Sizce anakartı iade etmeme gerek var mı? Yoksa önemli bir veri yollarından fotoğrafta geçmiyor gibi gözüküyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20221128_220731.jpg
    IMG_20221128_220731.jpg
    322 KB · Görüntüleme: 64
Çözüm
Üretim aşamasında imkansızdır, özel kameralar ile taranmaktadır o kompanetler,

Montaj yapan arkadaş tornavidayı kaçırmıştır.

Yok hocam. Sistemin montajını ben yaptım ve anakartın arka tarafıyla işim olmadı. Öyle bir çizik atmam imkansız.

Düzenleme: Kusura bakmayın hocam. Kameranın azizliğine uğradım. Kameranın flaşından dolayı orada çizik varmış gibi gözüküyor. Kendi gözlerimle kasanın arkasını açıp kontrol ettiğimde en ufak bir çizik bile yoktu. Kendi kendimi üzüp sevindirdim.🙂
Merhaba,
Söz konusu kısımda veri yolu yok ise sorun yaşamazsınız,

Bu şekilde garantiye gönderirseniz servis DOA kapsamında değişim yapmayacağı gibi kullanıcı hatası diyebilirler.

Sizin yapmanız önemli değil,
Yetkili servis hatasını kabul etmeyecektir, siz yaptınız olacaktır.

Bu arada yanlış anlaşılmasın. Anakartın fabrikada üretim sırasında böyle bir çiziğin oluştuğunu düşünüyorum. Epey kalın bir çizik atmışlar. 8 aydır sistemi kullanıyorum. Herhangi bir sorunu yok. En nefret ettiğim şey anakartın ve güç kaynağının bozulması. İşin gücün yoksa amele gibi çıkar tak kabloları.

Bu arada yanlış anlaşılmasın. Anakartın fabrikada üretim sırasında böyle bir çiziğin oluştuğunu düşünüyorum. Epey kalın bir çizik atmışlar. 8 aydır sistemi kullanıyorum. Herhangi bir sorunu yok. En nefret ettiğim şey anakartın ve güç kaynağının bozulması. İşin gücün yoksa amele gibi çıkar tak kabloları.

Yok hocam. Sistemin montajını ben yaptım ve anakartın arka tarafıyla işim olmadı. Öyle bir çizik atmam imkansız.

Düzenleme: Kusura bakmayın hocam. Kameranın azizliğine uğradım. Kameranın flaşından dolayı orada çizik varmış gibi gözüküyor. Kendi gözlerimle kasanın arkasını açıp kontrol ettiğimde en ufak bir çizik bile yoktu. Kendi kendimi üzüp sevindirdim.🙂

Çözüm

Haha onunla geçmiş olsun sevindim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı