Anakartın desteklemediği işlemciyi takmak

Aklıma takılan bir şey var.
E7500'ı taktıktan sonra Windows açılış logosunun altında yuvarlaklar daha hızlı hareket ediyordu ve az önce Most Wanted 2005'e girdim ve sanki diğer arabalar NPC'lerde daha hızlı hareket ediyormuş gibi bu normal mi?
Önceki işlemcime göre fark edilir bir oyun performansı oldu.

İşte normal değil hocam :) Şimdi diyeceksiniz sen de her şeye yaşanmış bir örnek veriyorsun diye ama ona benzer olarak şöyle bir durum yaşadım :) Benim Foxconn anakarta Overclock diye bir rehberim var, orada kullandığım anakart ve işlemcide OC yaptığımda sistem 2X gibi bir hızda tepki vermeye başladı. Örneğin Minecraft'a girdiğimde koşarak zıpladığım zaman sanki gerçekten 2X hızında video izlediğin gibi koşuyordum, her şey çok hızlıydı. OC'yi geri aldığım zaman da çok yavaş gibi gelmeye başladı. Siz bir sistemi yeniden başlatın, olmadı BIOS sıfırlayın E7500 ile, sistem belki görüntü vermeyebilir.

İşte normal değil hocam :) şimdi diyeceksiniz sen de her şeye yaşanmış bir örnek veriyorsun diye ama ona benzer olarak şöyle bir durum yaşadım :) benim Foxconn anakarta overclock diye bir rehberim var, orada kullandığım anakart ve işlemcide OC yaptığımda sistem 2X gibi bir hızda tepki vermeye başladı. Örneğin Minecraft'a girdiğimde koşarak zıpladığım zaman sanki gerçekten 2X hızında video izlediğin gibi koşuyordum, her şey çok hızlıydı. OC'yi geri aldığım zaman da çok yavaş gibi gelmeye başladı. Siz bir sistemi yeniden başlatın, olmadı BIOS sıfırlayın E7500 ile, sistem belki görüntü vermeyebilir.

BIOS sıfırladım. Görüntüde bir sorun olmadı. Ama 2X muhabbeti devam ediyor zamanla bir sıkıntı çıkmayacak ise sorun olmaz benim için.

Dediğim gibi hocam destek listesinde olmayan bir işlemciyi kullanıyorsunuz, tavsiye etmem normalde.

Anakartım GA-VM900M ve E7500 işlemciyi desteklemiyor. İşlemciyi anakarta taktım ve bilgisayar sorunsuz açıldı. Denetim masasında hala eski işlemci ismi gözüküyor ama AIDA64 ve CPU-Z programlarında E7500 gözüküyor. Bu şekilde kullanırsam bir sorun çıkar mı?

Format atın veya BIOS'a girip çıkın bende E8400'den Quad Core Q8300'e geçmiştim format sonrası duzelmisdi.

Geri
Yukarı