Anakartın en ucuzu mu makbul?

• Konuyu başlatan ahmedt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 936

ahmedt

Zeptopat
Daha fazla  
ASUS TUF Gaming B550M Plus anakart aldım geçenlerde. 1500 TL civarında. Özelliklerinde ses konusunda güzel olduğu bilmem ne yazıyordu. Sırf sesi için almıştım ama daha önce kullandığım anakarttan hiçbir farkı yok. Mikrofondan hep cızırtı geliyor. Laptopta 10 TL'ye aldığım kulaklıkla gram cızırtı olmuyordu. Bu arada 7.1 USB kulaklık kullanıyorum. Böyle oldugunu bilsem 400 TL'lik bir anakart alırdım. Alacak olan ve beklentisi olan varsa hiç bulaşmasın.

ASUS TUF Gaming B550M Plus anakart aldım geçenlerde. 1500 TL civarında. Özelliklerinde ses konusunda güzel olduğu bilmem ne yazıyordu. Sırf sesi için almıştım ama daha önce kullandığım anakarttan hiçbir farkı yok. Mikrofondan hep cızırtı geliyor. Laptopta 10 TL'ye aldığım kulaklıkla gram cızırtı olmuyordu. Bu arada 7.1 USB kulaklık kullanıyorum. Böyle oldugunu bilsem 400 TL'lik bir anakart alırdım. Alacak olan ve beklentisi olan varsa hiç bulaşmasın.

Senin kulaklık 7.1 olduğu için kendi ses kartını kullanıyor farkı anlamak için AUX girişli kulaklık lazım sana kardeşim :D

Benim iki sistemim oldu hayatımda ekran kartını yüksek tuttum işlemciyi yeterli seviyede anakartı düşük tuttum ikincidede bütün sistem giriş seviyesiydi. İlkinde anakart garanti bitimine yakın yandı. Şuanki sistemde hala çalışıyor sistem gerçi garanti bitmedi ama. Anlayacağınız sistemi dengeli tutmakta fayda.

Bende anakart alırken ses özelliklerine dikkat ederim ama Pioneer receiver kullananıyorum ciddi farkı oluyor ses kalitesinde.

İşlemcini besleyebilsin, overclock yaparken sorun çıkarmasın, çabucak bozulmasın diye pahalı anakart alıyorsun, iyi ses almak için değil. Aslında kulaklığın 7.1 olduğu için kendi ses kartını kullanıyor. Bir daha anakart alırken ses yongasını öğrenip ona göre alırsın, ne diyeyim?

Senin kulaklık 7.1 olduğu için kendi ses kartını kullanıyor farkı anlamak için AUX girişli kulaklık lazım sana kardeşim :D
hocam sen böyle diyorsun ama bu anakart modelinin yaz google

• AI gürültü engelleyici mikrofon: kristal netliğinde oyun içi sesli iletişim sağlar
yazıyor sitesinde. ayrıca alt kısımdada usb, bluetooth ve 3.5mm için yazıyor. yani hepsi için ayrı ayrı dememiş. sırf bu yazı için ve wifi 6 olduğu için almıştım. senin yazınla çelişiyor bu.

Geri
Yukarı