Anakartın RAM desteğini nasıl öğrenebilirim?

Daha fazla  
Merhaba, RAM'im bozuldu. Şu an PC'de sadece 4 GB RAM var. Yeni bir RAM almak istiyorum, anakartımın modelini bilmiyorum. Anakartımın kaç GB RAM kaldırdığını nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows+R yapıp aramaya dxdiag yazın ve enterlayın. Gelen bilgi kutusunda hayır butonuna tıklayın. Karşınızda çıkan ekranda Sistem Üreticisi anakartınızın markası, sistem modeli ise anakartınızın modelidir.

Merhaba, RAM'im bozuldu. Şu an PC'de sadece 4 GB RAM var. Yeni bir RAM almak istiyorum, anakartımın modelini bilmiyorum. Anakartımın kaç GB RAM kaldırdığını nasıl öğrenebilirim?
Anakartın yanında işlemci'nin de frekans desteği aralığını öğrenmen gerekiyor. Sadece anakartın desteklemesi bir şeyi ifade etmiyor.

DxDiag ile çıkmıyorsa CPU-Z programının mainboard kısmında marka model yazar oradan modeli alıp internette aratırsanız markanın sayfasından tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Windows+R yapıp aramaya dxdiag yazın ve enterlayın. Gelen bilgi kutusunda hayır butonuna tıklayın. Karşınızda çıkan ekranda Sistem Üreticisi anakartınızın markası, sistem modeli ise anakartınızın modelidir.
Bize burada yazan bilgileri söyleyin biz size RAM tavsiyesi yaparız.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8,7 KB · Görüntüleme: 38
Buna 12 GB RAM takabilir miyim?

Tek modülde 12 GB RAM yok ancak anakart 16 GB'a kadar yükseltme desteği sunuyor (8+8 şeklinde), bir adet daha 8 GB daha ekleyebilirsiniz, herhangi bir sorun olmaz ancak yeni bir RAM alacaksanız CPU-Z programı üzerinde Memory kısmından sistemde takılı olan RAM'in Cas Latency, tRCD, tRP, cycle timing gibi değerleri de paylaşabilirseniz RAM'lerin birbirleriyle uyumlu ve stabil çalışması açısından ona göre tavsiyede bulunabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı