Anakartın RAM slot klipsi kırıldı

S4lihh

Hectopat
RAM
2x16gb Corsair Vengeance 5200Mhz DDR5 CL40 Ram
Anakart
Asus Prime B650M-K
Merhaba, yeni sistemde soğutucuyu rahat takabilmek için RAM'leri çıkartacaktım fakat eski anakartımdaki gibi çift taraflı açılan klips var sandım. Biraz da arka tarafta kaldığı için göremiyordum, bir tarafı sabitmiş klipslerin. Benim de dikkatsizliğime denk geldi ve sabit olan tarafı açmaya çalıştığım için kırdım. Şu an RAM'i takınca sabit olan taraf tam oturmuyor, havada kalıyor. Bunu düzeltebilmemin bir yolu var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, yeni sistemde soğutucuyu rahat takabilmek için RAM'leri çıkartacaktım fakat eski anakartımdaki gibi çift taraflı açılan klips var sandım. Biraz da arka tarafta kaldığı için göremiyordum, bir tarafı sabitmiş klipslerin. Benim de dikkatsizliğime denk geldi ve sabit olan tarafı açmaya çalıştığım için kırdım. Şu an RAM'i takınca sabit olan taraf tam oturmuyor, havada kalıyor. Bunu düzeltebilmemin bir yolu var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
Havada kalmaması gerek klips olmasa da tam oturabilmeli.

Havada kalmaması gerek klips olmasa da tam oturabilmeli.
Hocam fotoğraf alabilir miyiz mümkünse?
Ters takmaya çalışıyormuşum, takabildim şimdi.
Bu seferde kasa çalışıyor ama klavye ve farenin ışığı gelmiyor, ekrana da görüntü gelmiyor. Anakarta zarar vermiş olabilir miyim? Yeni soğutucuyu fazla sıktıysam diye gevşettim biraz ama yine görüntü gelmiyor.

Geri
Yukarı