Anakartın Üzerindeki Bu Parça Sorunlu Mu?

Buradaki sarı tüpe benzer şey nedir bir zararı olur mu?
Bilmediğim bir konudur, araştırdım ismini bilmediğim için bulamadım.

Dosya Ekleri

• 20200108_085214.jpg
    20200108_085214.jpg
    870,2 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
Onlar kondansatör ve bir miktar şişmiş galiba. Bu voltaj ve ısıdaki anormallik sebebiyle, aşırı zorlamadan dolayı oluşur. Overclock yapmaya çalıştıysanız kartı zorlamış olabilirsiniz. Şişmeye devam ederse anakartın bir kısmının ya da tamamının çalışmamasına sebep olabilir. İşinin ehli bir tamirci tarafından değiştirilmesi sağlıklı olacaktır.

Onlar kondansatör ve bir miktar şişmiş galiba. Bu voltaj ve ısıdaki anormallik sebebiyle, aşırı zorlamadan dolayı oluşur. Overclock yapmaya çalıştıysanız kartı zorlamış olabilirsiniz. Şişmeye devam ederse anakartın bir kısmının ya da tamamının çalışmamasına sebep olabilir. İşinin ehli bir tamirci tarafından değiştirilmesi sağlıklı olacaktır.
Hocam onlar ses kondansatörü diye biliyorum, overclock ile ilgili değil. O yüzden rengi siyah değil de sarı.
Buradaki sarı tüpe benzer şey nedir bir zararı olur mu?
Bilmediğim bir konudur, araştırdım ismini bilmediğim için bulamadım.
Seste bir sıkıntı var mı, müzik dinlerken yada oyun oynarken. Sorun yoksa kullanmaya devam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı