Technopat Sosyal

Technopat Sosyal'e hoş geldiniz. Technopat Sosyal'de ücretsiz bir şekilde hesap oluşturarak merak ettiğiniz bir soruyu okurlarımızla paylaşıp merakınızı giderebilirsiniz :) Unutmadan, hesap kurduktan sonra konunuzun hızlı onaylanmasını istiyorsanız kurallara uygun bir şekilde açınız.

XMP açınca RAM hatası almak

XMP açınca 30 dk sonra oyundan atma ve mavi ekran gibi hatalar alıyorum XMP kapalı Memtest yaptım 0 sorun çıktı XMP açıkken anına 2K sorun buldu XMP'yi elle ayarlamak istiyorum çünkü kapalıyken oyunlarda drop yiyorum sistemim Ryzen 5 5500 RTX 3060 G.Skill 8x2 3600 MHz RAM elle ayarlarsam hata alır mıyım? Bir de nasıl ayarliyacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel XMP ve AMD EXPO standartını kullanıyor. Birbirlerine uyum sağlamayacakları durumlar olabiliyor. XMP ile AMD sisteminiz profil desteklemiyorsa, ya elle ayar yapacaksınız ya da RAM'leri değiştireceksiniz eskiden olduğu gibi AMD uyumlu modellerle. Bence elle ayarlamayı deneyin.

Intel XMP ve AMD EXPO standartını kullanıyor. Birbirlerine uyum sağlamayacakları durumlar olabiliyor. XMP ile AMD sisteminiz profil desteklemiyorsa, ya elle ayar yapacaksınız ya da RAM'leri değiştireceksiniz eskiden olduğu gibi AMD uyumlu modellerle. Bence elle ayarlamayı deneyin.

Kaça ayarliyacağım.

Şu programdan ekran görüntüsü atar mısın?

Atıyorum.

1714763356421.png

Bu nedir hocam.

Attım hocam.

Yanlışmı atmışım.

Son düzenleme:
Bu bellekler Dual kit mi? BIOS güncellemesi yapıp tekrar Memtest86'ya sokmayı deneyebilirsin.

Evet Dual kit.

Bu bellekler Dual kit mi? BIOS güncellemesi yapıp tekrar Memtest86'ya sokmayı deneyebilirsin.

BIOS mu güncellemem lazim.

Hocam 3200'e alıp denesem olmaz mı?

Hala sorunu çözemedim BIOS'u güncellemedim ama sorun o mu kesin olarak çünkü BIOS güncellemeye korkuyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı