Anakartın Wi-Fi 6E adaptörünün kablosu kesildi

JacKss

Hectopat
Görselde gözüktügü gibi kabloyu kesici bir şeyle yanlışlıkla kestim, ne yapabilirim?

IMG_4134.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Lehim önereceğim ama kablonun alışımı yüzünden farklı sıcaklık ve lehim teliyle çalışmak gerekebilir. Tabii sonrasında verim eskisi gibi olur mu bilemiyorum.

En mantıklısı firmaya ulaşıp yenisini temin etmek veya internet üzerinden yenisini almak...

Lehim önereceğim ama kablonun alışımı yüzünden farklı sıcaklık ve lehim teliyle çalışmak gerekebilir. Tabii sonrasında verim eskisi gibi olur mu bilemiyorum.

En mantıklısı firmaya ulaşıp yenisini temin etmek veya internet üzerinden yenisini almak...
Eğer tecrübesi yoksa lehim yapmamalı. Aksi takdirde daha kötü yapar hatta kendini bile yakar.

İncecik şeffaf bir plastik gibi bir şey kablo
Şeffaf plastiği soyunca çıkıyor ancak yanlışlıkla kesebilirsin. Yenisini alman daha iyi olur. Yine de internetten nasıl birbirine bağlandıklarına bakabilirsin.

Eğer tecrübesi yoksa lehim yapmamalı. Aksi takdirde daha kötü yapar hatta kendini bile yakar.

Şeffaf plastiği soyunca çıkıyor ancak yanlışlıkla kesebilirsin. Yenisini alman daha iyi olur. Yine de internetten nasıl birbirine bağlandıklarına bakabilirsin.

Elektrikciler yapabilir mi?

Wi-Fi ve BT sinyal kablosunu, elektrik hattı gibi bantlayamazsınız. O zaman leş gibi olur. Böyle bir uyuglama yok.

Lehim harici sağlıklı bir çözüm varsa yenisi temin etmektir. Kişiye %99 saflıkta HCl ile çalışın demiyoruz.

Geri
Yukarı