Wi-Fi 6E kullanan var mı?

virtuemta

Decapat
Daha fazla  
Merhaba Wi-Fi 6E de 2.4, 5 ilave 6GHz bandı yer alıyormuş. Bu şekilde ağ trafiğinden kurtulup daha hızlı bağlanmak mümkün olmalı. Piyasada 6e modem bulamıyorum. Lisans alamamışlar diye duydum. İnşallah en kısa sürede yayğınlaşır.

Ek: 100Mbit fiber aldım ZTE 298a dandik modemi verdiler yerine Tenda V12 veya başka ne önerirsiniz?

Merhaba Wi-Fi 6E de 2.4, 5 ilave 6GHz bandı yer alıyormuş. Bu şekilde ağ trafiğinden kurtulup daha hızlı bağlanmak mümkün olmalı. Piyasada 6e modem bulamıyorum. Lisans alamamışlar diye duydum. İnşallah en kısa sürede yayğınlaşır.

Ek: 100Mbit fiber aldım ZTE 298a dandik modemi verdiler yerine Tenda V12 veya başka ne önerirsiniz?
6e modem türkiyede piyasada var ama fiyatlar 5 yıllık internet fiyatına.

6E modem Türkiye'de piyasada var ama fiyatlar 5 yıllık internet fiyatına.

100 Mbit kullanıyorsanız ve evdeki kullanıcı sayınız 16 kişi üzerinde değilse klasik Wi-Fi 6 kullanmanız sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır. Şu an Huawei AX3 kullanıyorum(3 tane var) 1 Gbit internetle fazlasıyla işimi görüyor. Ev için veri aktarımında da sorun yaratmıyor. Bu sebeple 6E'ye geçmenizi gerektircek bir durum olacağını düşünmüyorum. Bir de 6E router aldığınızda kullandığınız cihazlarında 6E desteklemesi gerek (6E özelliklerini kullanabilmek için).

Bu arada 6E cihazlar var. Türkiye piyasasında pek yok. Zaten fiyatları da gereksiz abartılı.

ZTE H298a kullanıyorum galiba giga enternet çıkışı mevcut yanına router mı almalıyım. Wi-Fi'de daha hızlı bağlanmak için yoksa ZTE yerine düzgün bir F/P modemi mi? Not: Kabloluda 90ları görüyor ama Wi-Fi'de çok dengesiz 3-80 arasında genelde 20'lerde.

1671538617895.png

Son düzenleme:

ZTE H298a kullanıyorum galiba giga enternet çıkışı mevcut yanına router mı almalıyım. Wi-Fi'de daha hızlı bağlanmak için yoksa ZTE yerine düzgün bir F/P modemi mi? Not: Kabloluda 90ları görüyor ama Wi-Fi'de çok dengesiz 3-80 arasında genelde 20'lerde.

Eki Görüntüle 1608144

Wi-Fi'de aynı odada kullanımda Wi-Fi 5-6 destekli herhangi bir router kullanabilirsiniz. 100 Mbit'i her türlü kaldıracaktır. Fakat oda dışı kullanımda Wi-Fi 5-6 çok problem çıkartacağı için oda dışı kullanım için kullanacağınız ortamlara kadar kablo çekip router kurulumu yapmanız daha uygun olacaktır. Ayrıca kullandığınız H298a modelide kötü değil. 2 yıl kullandım Wi-Fi 5'te sorunsuz 200 Mbit'leri oda içinde gösteriyor. Kullandığınız cihazlarınızın desteği ve çekim alanı sorununuz vardır bu kadar düşük bir hız alıyorsanız.

Wi-Fi'de aynı odada kullanımda Wi-Fi 5-6 destekli herhangi bir router kullanabilirsiniz. 100 Mbit'i her türlü kaldıracaktır. Fakat oda dışı kullanımda Wi-Fi 5-6 çok problem çıkartacağı için oda dışı kullanım için kullanacağınız ortamlara kadar kablo çekip router kurulumu yapmanız daha uygun olacaktır. Ayrıca kullandığınız H298a modelide kötü değil. 2 yıl kullandım Wi-Fi 5'te sorunsuz 200 Mbit'leri oda içinde gösteriyor. Kullandığınız cihazlarınızın desteği ve çekim alanı sorununuz vardır bu kadar düşük bir hız alıyorsanız.

S21 Wi-Fi 6 destekli modemin üstüne koyuyorum 40-50Mbit gösteriyor. 2 defa modem değişti(hepsi aynı zte) en sonunda Wi-Fi'de rekorum 80Mbit. Kabloda sorunu yok 90 küsurları gösteriyor ve giga enternet olduğu için router işimi görür mü diye merak ettim. F/P açısından en uygun cihaz ne olabilir?

S21 Wi-Fi 6 destekli modemin üstüne koyuyorum 40-50Mbit gösteriyor. 2 defa modem değişti(hepsi aynı ZTE) en sonunda Wi-Fi'de rekorum 80Mbit. Kabloda sorunu yok 90 küsurları gösteriyor ve giga enternet olduğu için router işimi görür mü diye merak ettim. F/P açısından en uygun cihaz ne olabilir?

F/P açısından en iyi önerebileceğim bu var:
Diğer seçeneklerde yan değerlendirmeye girer artık:

Huawei dışındakiler modem özelliklerine sahip galiba ben bunları inceleyeyim teşekkürler.

Fiber kullanmıyor musunuz? Ben fiber kullandığım için Huawei AX3 kullanıyorum. Altyapınız VDSL'ya da ADSL ise kullanamazsınız bu cihazı.

Yeni konular

Geri
Yukarı