Anakartlar hakkında bilgi verir misiniz ?

fouur

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anakart modelleri hakkında bilgi verir misiniz, ATX, mATX, uATX nedir hangisini almalıyız.

Ayrıca kaliteli güç kaynağı markaları hangileridir ?

mATX= Küçük boy. Yani micro ATX
uATX = Orta boy.
ATX= Büyük boy.
EATX=En büyük boy.

Anakart alacağın zaman anakartta dikkat etmen gerekenler şöyle;
  • Soket yapısı işlemciyle uyumlu olması lazım. Örneğin; Soketi 1150 olan bir anakarta, soketi 1150 olan işlemci uyumludur.
  • SATA III girişli anakartları tercih edersen daha iyi olur. Günümüzde SSD SATA III destekli bir anakartla çalıştırıldığında çok hızlı bir erişim olanağı sağlıyor.
Benim bildiğim bu kadar. Diğer arkadaşlar anakart hakında ek bilgiler verir sana.

Güç kaynağı olarak;
  • Corsaır.
  • Cooler master.

Son düzenleme:
mATX= Küçük boy. Yani micro ATX
uATX = Orta boy.
ATX= Büyük boy.
EATX=En büyük boy.

Anakar alacağın zaman anakartta dikkat etmen gerekenler şöyle;
  • Soket yapısı işlemciyle uymlu olması lazım. Örneğin; Soketi 1150 olan bir anakarta, soketi 1150 olan işlemci uyumludur.
  • SATA III girişli anakartları tercih edersen daha iyi olur. Günümüzde SSD SATA III destekli bir anakartla çalıştırıldığında çok hızlı bir erişim olanağı sağlıyor.
Benim bildiğim bu kadar. Diğer arkadaşlar anakart hakında ek bilgiler verir sana.

Güç kaynağı olarak;
  • Corsaır.
  • Cooler master.

Güç kaynağında OCZ marka nasıl kardeşim biliyor musun?

Yani arkadaşlar anakartın büyüklüğü küçüklüğü kişisel zevke ve kasanın boyutuna mı kalmış bir şey. küçük olup özelliği iyi de olabilir yani öyle mi ?

Kasada anakartın boyutu önemli söylemeyi unuttum. Güç kaynağını soruyorsan, valla ben OCZ fatalıty kullanıyorum. 8 ay oldu alalı. Memnunum bir sorununu görmedim. Yalnız OCZ alma. Çünkü artık dünya pazarındaki karı az olduğu için üretimi durdu diye biliyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı