Anakartlarda Chipset Farkı

UmkuT

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı | Muhasebe | Lojistik
Arkadaşlar misal bazı anakartlarda chipset farkları gibi olaylar oluyor, ben bunları internette araştırdım da çoğu kişi fark etmiyor demiş fakat neden pahalı oluyorlar o zaman? Ben anlam veremedim bu işe.

Kurulacak sisteme göre anakart seçilmeli. İşlemci ya da ekran kartı yüksek tutulacak diye anakarttan kısılmamalı.
Sundukları giriş/çıkış portları farklı, desteklenen bant genişlikleri farklı.
Kullanılacak işlemciye ve amaca göre anakart seçilmeli.

İnan bana fark ediyorlar. Bu fark FPS'e etki etmiyor diye farksız değiller. Her çipsetin ayrı özellikleri var. Direkt fark söyleyemem genel olarak ama örnek verirsen anlatabilirim. Anakarttan kısılıp önemsiz görülmemeli.

Mesela O.C yapmayacaksan veya hiç BİOS tan falan ayar yapmayacaksan yani benim gibi. Sana İntel için H110M Pro-VD öneririm. Amd için A320M öneririm (Yeni nesil bunlar tabiki).

Ama ben biraz elleşçem diyorsanız Amd için B350 veya B350M. İçine dışına katıcağım derseniz X370 öneririm. Durum bu.

Aynı firmanın aynı yonga setindeki fiyat değişiklikleri de kendi içinde az ayar yapıcağım, orta ve çok olarak ayrılır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı