Anakartların Ryzen 5000 serisi desteklemesi için BIOS Update nasıl yapılır?

Bütçe
2000

KKING

Hectopat
Daha fazla  
RAM
2x8 GB 3200mhz
İşlemci
ryzen 5 5500
Öncelikle selam. Anakart için ortalama 2000 lira bütçem var. İlk defa sistem diziyorum. Fakat anakartların bazılarının Ryzen 5 serisini desteklemesi için BIOS güncelleme istediğini öğrendim. BIOS güncellemesini kendim nasıl yaparım? Bilgisayarcıya vs. gitmek istemiyorum. Şu anki sistemim Intel ve bayağı eski. Anakart önerilerine ve Ryzen 5500 ile sistem dizen arkadaşlarımın deneyimlerine ihtiyacım var.

Şu tarihte aldığın çoğu anakart güncel BIOS ile gelir zaten. 5000 serisi çıkalı ve BIOS'u da anakartlara uygulanalı çok oldu. Ha oldu da güncel gelmedi, servisle uğraşmak yerine BIOS Flashback'li anakart alıp evde kendin BIOS güncellemen çok daha iyi olur.

Asus Prime B450M-A II AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (Flashbackli)

Tavsiyem biraz daha paraya kıyıp B550 alman.

Merhaba, örnek olması için kendi kullandığım anakartın bios sayfasını atıyorum. B650M DS3H (Rev. 1.0) - *** | Anakart sizinde tek yapmanız gereken alacağınız anakartın üretici sitesine girerek dilediğiniz bios sürümünü indirmek. Sürümü indirdikten sonra ise dosyayı hem rar hem de rar'dan çıkartılmış şekilde usb'ye yükleyip bios üzerinden güncellemek.

Merhaba, örnek olması için kendi kullandığım anakartın BIOS sayfasını atıyorum. B650M DS3H (Rev. 1.0) - *** | Anakart sizinde tek yapmanız gereken alacağınız anakartın üretici sitesine girerek dilediğiniz BIOS sürümünü indirmek. Sürümü indirdikten sonra ise dosyayı hem RAR hem de RAR'dan çıkartılmış şekilde USB'ye yükleyip BIOS üzerinden güncellemek.

Sıfır bilgisayar diziyorum ve Ryzen 3 gibi bir işlemcim yok. Ryzen 5 ile BIOS ekranını açamayacağım benim derdim o.

Geri
Yukarı