Anakartta ARGB özeliği olmadan fan aydınlatması nasıl kontrol edilir?

arif0

Decapat
Daha fazla  
1711156672096.png

Haklısınız. Ne yazık ki anakartın kendisinde ARGB pinleri yok. 60$lık giriş seviyesi bir anakartta kısabilecekleri her yerden kısıyorlar sanırsam.
Herhangi bir ARGB kontrolcü alarak aydınlatmanızı sağlayabilirsiniz. Fakat şahsi fikrimi sorarsanız bence RGB işiyle uğraşmayın. Boş verin, görünüş her şey değil.

Gigabyte A520M-K V2 anakartımda ya yok ya da bulamadım.
Fanım;
(3 pinli ARGB girişi)
Nasıl RGB'lerini yakacağım?

Kasanın RGB'leri varsa onun kablolarına bağlayabilirsiniz ya da kontrolcü alman lazım ama benim bildiğim ARGB girişi anakart üzerinden kontrol için değil mi güç geldiğinde kafasına göre yanması lazım.

Anakartımda ARGB var ama ben fanları statik tek renge ayarladım. Yani gayet de rainbow fan takabilirmişim.
Şu videoyu izle bakalım bu kontrolcü işini görür mü..

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bu 4 pin şerit LED'i kasanın içine döşeyip 4 pinli anakart RGB çıkışına bağladım tam tersi bunun kontrolcüsü ile sende fan LED'lerini kontrol edebilirsin A101'de bir ara 70 TL'ye satılıyordu.

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    29,3 KB · Görüntüleme: 8
Hocam RGB kontrolcüsü almanız lazım gücü SATA kablosundan verip fanın bağlantılarınıda ona yapacaksınız.

Gigabyte A520M-K V2 anakartımda ya yok ya da bulamadım.
Fanım;
(3 pinli ARGB girişi)
Nasıl RGB'lerini yakacağım?
1711177498388.png

Güzel baktıktan sonra neden olmasın hocam?

Gaming.gen'i aradım ismimi aldılar, depolarında varsa göndereceklermiş argb controller.
(Gaming.gen'den almıştım soğutmayı)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı