Anakartta pin yamulması nelere yol açar?

DarKSaGaa

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakartta bazı pinler koptu ve bazıları da yamuldu. Bu pinler Windows'un başlamamasına neden olur mu?

Nadiren de olsa görüntü gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de LGA 775 anakart vardı 10 senelik. Benim de yamulmustu cımbızla çok bastırmadan kirmamaya dikkat ederek düzelttim ve şu an çalışıyor. Ama senin pinlerinin bazıları kırılmış, yine de duzeltmeyi dene, geçmiş olsun.

Gigabyte G31M-ES2L modeli 2. el olarak 80 ila 100TL arasında satılıyor diye biliyorum. Bence anakart değiştirmeniz sizi hem zamandan hem masraftan (gereksiz masraftan) kurtarır.

W
Gigabyte G31M-ES2L modeli 2. el olarak 80 ila 100TL arasında satılıyor diye biliyorum. Bence anakart değiştirmeniz sizi hem zamandan hem masraftan (gereksiz masraftan) kurtarır.
Hocam yeni anakart alacağım zaten neden böyle bir algı oldu bilmiyorum, ben sorunun kaynağını sordum sadece.

Duzeltme şansınız varsa cımbız yardımı ile düzeltin, yoksa 2inci el ucuz 775 pin anakart alın, ya da aynı anakart marka modelden alabilirsiniz, bilgisayarcı düzeltir ama senden yüksek ücret talep eder, benim bi kere işlemci pinleri bı kaçı yamuldu eğildi büyüteç ile baka baka düzelttim cımbız ile ama göz kalmadı 1 haftami aldı düzeltmek.

Benim anakartin ( lga775)4 pin yamuktu düzelteyim derken koptu sistem sıkıntısız calisiyor islemci sorunu olusur diye duo, pentium işlemcileri denedim çalışıyor 2 aydir sıkıntı yaşamadım
Not: dvd rom cd okumuyor kullanmadim için test etmeye gerek duymadim

Benim anakartin ( LGA775)4 pin yamuktu düzelteyim derken koptu sistem sıkıntısız calisiyor islemci sorunu olusur diye Duo, Pentium işlemcileri denedim çalışıyor 2 aydir sıkıntı yaşamadım.
Not: DVD ROM CD okumuyor kullanmadim için test etmeye gerek duymadim.

Sende önemli pinler yamulmamış şans işi hangi Pi'nin yamuldugu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı